یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
صعود ژاپن، صدرنشینی فرانسه، پیروزی آلمان و شکست شیلیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱۱ شهريور ۱٣۹۶ -  ۲ سپتامبر ۲۰۱۷اخبار روز - بخش ورزشی: مسابقات انتخابی برای صعود به جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه مراحل پایانی خود را در قاره های مختلف جهان سپری می کند. دیدارهای فشرده و نزدیک که هیچ تیمی تا روز پایانی در حاشیه امنیت صعود قطعی نیست و بجز روسیه میزبان، برزیل، ایران و ژاپن که صعود کرده اند بقیه یک چشم به خود و چند چشم به عملکرد دیگران دارند تا شاید روزنه باز شده برای صعود آنان به دروازه بزرگی منجر شود که به آسانی از آن عبور کنند. تیم هلند که مرکز صدور مربی و بازیکن در کنار آلمان به فوتبال جهان بود و همواره یکی از مدعیان، اینک چنان از قافله فوتبال روز اروپا و جهش های تیمهای در سطح پائین تر عقب مانده که در رده چهارم گروه خود جای تنگی را برای نشستن پیدا کرده است. شنبه شب دیدار اسپانیا و ایتالیا دو رقیب سنتی می تواند در صدر اخبار ورزشی دنیا قرار گیرد. در آمریکای لاتین تساوی آرژانتین در خانه اروگوئه و شکست عجیب شیلی از مهمان خود پاراگوئه آن هم با نتیجه سه بر صفر وضعیت را کمی به نفع آرژانتین که در مکان پنچم است تغییر داد. خلاصه ای از نتایج کسب شده از مسابقات مقدماتی جام جهانی به نقل از خبرگزاری ها به شرح زیر است:

تیم ملی فوتبال فرانسه با پیروزی مقابل هلند صدرنشین رقابتهای گروه A رقابتهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در اروپا شد.
رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در گروه A منطقه اروپا پنجشنبه شب پی گرفته شد که در یکی از دیدارهای مهم انجام گرفته تیم ملی فرانسه برابر هلند پیروزی ۴ بر صفر را رقم زد.
آنتوان گریزمان (۱۴)، توماس لمار (۷۳ و ۸۸) و کیلیان امباپه (۹۱) زننده گل تیم فرانسه در این بازی بودند. تیم ملی هلند از دقیقه ۳۲ با اخراج کوین استروتمن ۱۰ نفره شد.
خروس ها با این پیروزی ۱۶ امتیازی شدند و در صدر جدول این گروه قرار گرفتند.

تیم ملی سوئد که پیش تر در صدر جدول قرار داشت در خانه بلغارستان ۳ بر ۲ مغلوب شد. تیم سوئد در این بازی یک ضربه پنالتی را در دقیقه ۱۵ توسط امیل فورسبرگ از دست داد. سوئد با این باخت ۱۳ امتیازی باقی ماند.

تیم لوکزامبورگ نیز در جدال برابر بلاروس یک بر صفر برنده شد.

تیم ملی فوتبال پرتغال با گل های کریستیانو رونالدو در رقابتهای مقدماتی جام جهانی پیروز شد.
تیم ملی فوتبال پرتغال پنجشنبه شب از گروه B رقابتهای مقدماتی جام جهانی در اروپا به مصاف جزایر فارو رفت و این تیم را ۵ بر یک شکست داد.کریستیانو رونالدو سه گل (۳، ۲۸ - پنالتی و ۶۵) در این دیدار به ثمر رساند. پرتغال با این برد ۱۸ امتیازی شد و در رده دوم جدول باقی ماند.

تیم ملی سوئیس برای حفظ جایگاه خود در صدر جدول برابر آندورا قرار گرفت و این تیم را ۳ بر صفر پشت سر گذاشت. هریس سفروویچ با زدن دو گل ستاره سوئیس بود. تیم ملی سوئیس با ۲۱ امتیاز صدرنشین این گروه است.
در این گروه مجارستان میزبان لتونی بود و این تیم را ۳ بر یک شکست داد.

تیم ملی فوتبال بلژیک در بازی مقابل جبل الطارق در رقابتهای مقدماتی جام جهانی جشنواره گل به راه انداخت.
تیم پر ستاره بلژیک پنجشنبه شب در گروه H رقابتهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در اروپا به مصاف جبل الطارق رفت و این تیم را ۹ بر صفر در هم کوبید. این در حالی بود که اکسل ویتسل بازیکن تیم بلژیک از دقیقه ۴۰ با دریافت کارت قرمز اخراج شد.
دریتس مرتنس (۱۶)، توماس میونیر (۱۸، ۶۱ و ۶۸)، روملو لوکاکو (۲۱ ، ۳۸ و ۸۴ - پنالتی) اکسل ویتسل (۲۷) و ادن هازارد (۴۵) زننده گل های بلژیک بودند. این تیم با ۱۹ امتیاز صدرنشین گروه H است.

تیم ملی یونان در بازی خانگی برابر استونی بدون گل متوقف شد تا ۱۳ امتیازی شود و در رده دوم جدول باقی بماند.

بوسنی نیز در خانه قبرس تن به باخت ۳ بر ۲ تن داد و با یازده امتیاز رده سوم جدول را در اختیار گرفت.

در گروه سوم تیم آلمان در آخرین لحظات با نتیجه ۱-۲ مقابل چمهوری چک پیروز شد تا با ۲۱ امتیاز به صدرنشینی مقتدرانه خود ادامه دهد. تیمو ورنر و هوملس در دقایق ۴ و ۸۸ برای آلمان در این بازی گلزنی کردند. تیم نروژ هم با دو گل مقابل آذربایجان پیروز شد تا ۷ امتیازی شود و ایرلندشمالی با سه گل در خانه سن مارینو به پیروز رسید تا با ۱۶ امتیاز در رده دوم قرار بگیرد و به صعود نزدیک تر شود.

در گروه پنجم تیم لهستان با ۴ گل در خانه دانمارک شکست سختی خورد و رومانی با یک گل از سد ارمنستان گذشت. تیم مونته نگرو هم با ۳ گل مقابل قزاقستان پیروز شد. لهستان همچنان با ۱۶ امتیاز صدرنشین است و مونته نگرو و دانمارک هم به ترتیب با ۱۳ امتیاز در رده دوم و سوم قرار گرفتند.

در گروه ششم تیم انگلیس با ۴ گل در خانه مالت پیروز شد تا با ۱۷ امتیاز به صدرنشینی خود ادامه دهد. هری کین (دقایق ۵۳ و ۹۲)، برتراند (دقیقه ۸۵) و ولبک (دقیقه ۹۱) برای تیم ساوت گیت در این بازی گلزنی کردند. در دیگر بازی ها تیم اسکاتلند با ۳ گل در خانه لیتوانی به پیروزی رسید و اسلواکی با یک گل از سد اسلوونی گذشت. تیم اسلواکی با ۱۵ امتیاز در رده دوم قرار گرفته و اسکاتلند و اسلوونی ۱۱ امتیازی هستند.

رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با پیروزی تیم ملی فوتبال برزیل و توقف آرژانتین پی گرفته شد.
این دیدارها بامداد روز جمعه در منطقه آمریکای جنوبی برگزار شد که در یکی از این بازی ها تیم صدرنشین برزیل برابر اکوادور ۲ بر صفر پیروز شد.
نیمه نخست این بازی با تساوی بدون گل خاتمه یافت اما در نیمه دوم پائولینیو (۶۶) و کوتینیو (۷۶) برای برزیل گلزنی کردند. اشک های کوتینیو بعد از گل مورد توجه رسانه های بین المللی قرار گرفت. برزیل با ۳۶ امتیاز مقتدرانه در صدر جدول منطقه آمریکای لاتین قرار دارد.
تیم ملی آرژانتین در حساس ترین بازی این منطقه در خاک اروگوئه به مصاف این تیم رفت و بدون گل متوقف شد. آرژانتین با ۲۳ امتیاز تیم پنجم جدول است. این در حالی است که کلمبیا، تیم دوم جدول ۲۵ امتیازی بوده و تیم های اروگوئه و شیلی هر کدام با ۲۴ و ۲۳ امتیاز رده های سوم و چهارم را در اختیار دارند.

نتایج دیدارهای برگزار شده به این ترتیب است:
* برزیل ۲ - اکوادور صفر
* اروگوئه صفر - آرژانتین صفر
* شیلی صفر - پاراگوئه ۳
* ونزوئلا صفر - کلمبیا صفر
* پرو ۲ - بولیوی یک

تیم ملی فوتبال ژاپن با شکست استرالیا جواز حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ را به دست آورد.
در چارچوب رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و از هفته نهم این مسابقات، امروز پنجشنبه تیم ملی فوتبال ژاپن در گروه B و در دیداری که میزبانی آن را به عهده داشت به مصاف استرالیا رفت و موفق شد این تیم را با نتیجه ۲ برصفر شکست دهد.
تیم ملی فوتبال ژاپن با کسب این پیروزی در صدر گروه باقی ماند و صعود خود را به جام جهانی قطعی کرد.
پیش از این تیم های ایران و برزیل هم صاحب سهمیه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شده بودند. روسیه هم به عنوان میزبان دیگر تیم صاحب سهمیه به حساب می آید.

تیم فوتبال مونته‌نگرو با کسب پیروزی در هفته هفتم بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، جایگاهش در جدول را تثبیت کرد.
در ادامه دیدارهای هفته هفتم از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه، امشب (جمعه) در گروه E، تیم ملی مونته‌نگرو در خانه قزاقستان با نتیجه ٣ بر صفر به برتری رسید.
مارکو وسوویچ ٣۱، فاتوس بسیرای ۵٣ و مارکو سیمیچ ۶٣ گل‌های این بازی را زدند تا مونته‌نگرو با ۱٣ امتیاز جایگاه خود را در رده دوم جدول تثبیت کند.
در جدول گروه E، تیم‌های لهستان با ۱۶،‌مونته‌نگرو با ۱٣، دانمارک با ۱۰، رومانی با ۶، ارمنستان با ۶ (با تفاضل گل کمتر نسبت به رومانی) و قزاقستان با ۲ امتیاز به ترتیب اول تا ششم هستند.

نگاه کلی به جدول گروه ها:
گروه A:
قبرس موفق شد با نتیجه ۳-۲ از سد تیم بوسنی عبور کند. تیم های یونان و استونی با تساوی ۰-۰ متوقف شدند. اما در مهمترین و جالب ترین بازی این گروه تیم ملی بلژیک موفق شد با نتیجه عجیب و پرگل ۹-۰ از سد تیم جبل الطارق عبور کند. گل های شاگردان روبرتو مارتینز در این دیدار را مرتنس، لوکاکو (۳ گل)، مونیر (۳ گل) و هازارد و ویتسل به ثمر رساندند. ضمن اینکه ویتسل در دقیقه '۴۰ از بازی اخراج شد و بلژیک با ۱۰ نفر موفق به کسب این نتیجه شد؛ بعد از اخراج او آنها صاحب ۴ گل دیگر شدند.
در این گروه بلژیک ۱۹ امتیازی است و در صدر جدول قرار دارد و یونان با ۱۳ و بوسنی با ۱۱ امتیاز در رده های بعدی قرار دارند.

گروه B:
تیم ملی سوئیس در این گروه ۳-۰ مقابل آندورا پیروز شد. مجارستان با نتیجه ۳-۱ لتونی را شکست داد و تیم ملی پرتغال در دیدار مقابل جزایر فارو با نتیجه ۵-۱ به برتری دست یافت؛ در این دیدار کریستیانو رونالدو ۳ گل زد و شمار گل های ملی خود را به عدد ۷۹ رساند تا از رکورد ۷۸ گل پله نیز عبور کند. ویلیام کاروالیو و نلسون اولیویرا هم گل های دیگر شاگردان سانتوس را به ثمر رساندند.
در این گروه سوئیس با ۲۱ امتیاز صدرنشین است و پرتغال با ۱۸ امتیاز در رده دوم قرار دارد.

گروه H:
در این گروه تیم ملی بلغارستان با نتیجه ۳-۲ سوئد را شکست داد. لوکزامبورگ با ۱ گل مقابل بلاروس پیروز شد و در مهمترین بازی امشب، تیم ملی فرانسه در خانه موفق شد با نتیجه پر گل ۴-۰ از سد هلند عبور کند؛ آنتوان گریزمن، توماس لمار (۲ گل) و امباپه گل های خروس ها را به ثمر رساندند.
در این گروه فرانسه ۱۶ امتیازی و صدرنشین است و تیم های سوئد با ۱۳ و بلغارستان با ۱۲ امتیاز در رده های بعدی قرار دارند. هلند هم با ۱۰ امتیاز چهارم است و تنها ۳ بازی دیگر فرصت دارد تا برای حضور در جام جهانی تلاش کند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست