یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
کی روش با ده نفر برابر کره جنوبی با تساوی کنار آمد!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۹ شهريور ۱٣۹۶ -  ٣۱ اوت ۲۰۱۷اخبار روز- بخش ورزشی: جنگ تبلیغاتی مربیان دو تیم کره جنوبی و ایران تا آغاز بازی ادامه داشت. هر چند جنگ روانی از طرف کی روش بیشتر بخاطر تلاش مضاعف بازیکنان ایران و میل به پیروزی مصداق دارد. کی روش با قراردادن محمد انصاری در کنار مرتضی پور گنجی سورپرایز این دیدار را برای مربی کره ای نشان داد. کی روش سامان قدّوس را جزو لیست ۲۲ نفره قرار نداد. بر اساس اخبار ارسالی از کره‌جنوبی، مشخص شد AFC هنوز مجوز بازی قدوس را صادر نکرده. غیبت مسعود شجاعی کاپیتان محروم شده تیم ملی و محبوب میلیونها نفر و حضور احسان حاج صفی که با ندامت خود مورد نکوهش گروه هائی از مردم بود پیرامون این بازی بازتاب داشت.

از آغاز بازیهای این گروه تا این دیدار نخستین بار است که سایت های معتبر قرعه کشی های فوتبال شانس پیروزی کره جنوبی بر ایران را ۷۰ به ٣۰ درصد بیش بینی کرده بودند. نیمه نخست بازی بی کیفیت بود و فوتبال کله قندی چه در پرتاب اوت ها و چه در ارسال و دفع توپ ها مهمترین ویژه گی این نیمه بود. در نیمه نخست فوتبال مالکانه برای هر دو تیم اندک بود. جزئیات دقایق بازی به نقل از خبرگزاری ها در زیر می آید:
ترکیب کره جنوبی: کیم سئونگ‌جیو، چوی چول سون، کیم جین‌سو، کیم مین‌جائه، سون هیونگ‌مین، هوانگ هی‌چان، کو جا چئول، ژانگ هیو‌ن‌سو، لی جائه‌سونگ، کیم یونک گوون و کئون چانگ هوون.
ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمد انصاری، میلاد محمدی، رامین رضاییان، سعید عزت‌اللهی، احسان حاج‌صفی، علیرضا جهانبخش، وحید امیری، اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد
تیم ملی فوتبال ایران که پیش از این صعود خود به مرحله نهایی جام جهانی را قطعی کرده است در دیداری تشریفاتی به مصاف تیم ملی کره جنوبی رفت.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال کشورمان در حالی از ساعت ۱۶:۳۰ امروز پنجشنبه در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و در ورزشگاه جام جهانی سئول دیدار برابر کره جنوبی را آغاز کرد که پیش از این با پیروزی برابر ازبکستان در دیداری که ۲۲ خردادماه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، صعود خود به این دوره از رقابت های جام جهانی را قطعی کرده بود تا برای پنجمین بار و البته دومین دوره متوالی در جام جهانی شرکت کند.
نیمه نخست دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

نکات مهم بازی
* دیدارهای تیم های کره جنوبی و ایران در حالی با قضاوت داور استرالیایی به نام «پیتر گرین» آغاز شد که ظرفیت ورزشگاه جام جهانی سئول با حضور تماشاگران کره ای تکمیل شده بود.
* کره ای ها که برای صعود به جام جهانی به امتیاز کامل دیدار برابر ایران نیاز داشتند، از همان دقایق ابتدایی مسابقه سعی کردند تا جریان بازی را به سود خود کنترل کنند. آنها در دقیقه سوم مسابقه توسط «کیم چئول» یک موقعیت جدی برای گلزنی ایجاد کردند که با عبور توپ از کنار دروازه ایران البته نتوانستند از آن به نتیجه برسند.
* اولین کارت زرد این مسابقه در دقیقه ۹ به مرتضی پورعلی‌گنجی داده شد.
* تا دقیقه ۱۰ بازیکنان ایران که نسبت به حریف با خیال آسوده تری وارد زمین شده اند، بازی منطقی و آرامی ارائه کردند. در همین دقایق توسط رضا قوچان نژاد حمله خوبی تدارک دیده شد که البته به کرنرل منجر شد. بازیکنان ایران از این موقعیت نتوانستند استفاده کنند تا بازی همچنان بدون گل پیش برود.
* در دقیقه ۱۴ خطای انصاری فر روی بازیکن کره ای، موقعیتی را درون محوطه جریمه برای بازیکنان کره ای ایجاد کرد. «سان» بازیکن کره ای که بود که نتوانست از ضربه ایستگاهی برای گلزنی استفاده کند. این ضربه در نهایت منجر به یک کرنر شد که آنهم دروازه ایران را تهدید نکرد.
* در دقیقه ۱۹ جدی ترین موقعیت گلزنی برای بازیکنان کره جنوبی ایجاد شد. توپی که با ضربه سر بازیکن بازیکن کره ای به سمت دروازه ایران زده شد، به فاصله چند سانتی متر از کنار دروازه عبور کرد تا همچنان نتیجه بدون گل مساوی باشد.
* در دقیقه ۲۶ بعد از اینکه ضربه احسان حاج صفی گلی را برای تیم ملی فوتبال ایران به همراه نداشت، بازیکنان کره جنوبی یک موقعیت ضدحمله برای گلزنی به دست آوردند که ثمری برای آنها نداشت.
* در دقیقه ۳۳ مصدومیت وحید امیری که در اثر برخورد با حریف کره ای ایجاد شد، توقف چند دقیقه ای بازی را به همراه داشت.
* در دقیقه ۳۶ سعید عزت الهی هم به دلیل برخورد با بازیکن کره ای دچار آسیب دیدگی شد.
* در دقیقه ۳۸ ضربه رضا قوچان نژاد به سمت دروازه کره جنوبی توسط دروازه بان این تیم گرفته شد تا در این صحنه هم توپی از خط دروازه عبور نکند.
* در دقیقه ۴۱ پاسکاری بازیکنان ایران، رضا قوچان نژاد را در موقعیت گلزنی قرار دارد اما به اوت رفتن توپ توسط مدافعان کره جنوبی، فرصت استفاده از این موقعیت را از این بازیکن و تیم ایران گرفت.
* در دقیقه ۴۶ پرتاب بلند کره ای ها از کنار زمین ایران ثمری برای آنها نداشت.
* در دقیقه ۴۴ و برای نیمه اول دیدار تیم های ایران و کره جنوبی دو دقیقه وقت اضافه از سوی داور استرالیایی اعلام شد.
* در دقیقه ۴۶ اولین حمله تیم ایران در نیمه دوم با ضربه بی ثمر رامین رضائیان که به اوت رفت، منجر به گل نشد.
* در دقیقه ۵۲ سروش عزت الهی بادریافت کارت قرمز از داور مسابقه از این بازی اخراج شد. این کارت بعد از برخورد شدید عزت الهی با بازیکن کره ای به وی داده شد.
* در دقیقه ۵۴ و بعد از ۱۰ نفره شدن تیم ملی فوتبال ایران، کارلوس کی روش اولین تعویض خود را انجام داد و علی کریمی را به جای رضا قوچان نژاد وارد زمین کرد.
* در دقیقه ۶۳ دومین تعویض در ترکیب تیم ملی فوتبال انجام شد. بر این اساس اشکان دژاگه جای خود در زمین را به مهدی طارمی داد و بازوبند کاپیتانی هم را هم در اختیار احسان حاج صفی قرار داد.
* در دقیقه ۶۸ ملی پوشان کره جنوبی موقعیتی را که در محوطه ایران به دست آورده بودند با سماجت رامین رضائیان از دست دادند.
* در دقیقه ۷۰ و بعد از ارسالی که توسط وحید امیری روی دروازه کره جنوبی انجام شد، مهدی طارمی می توانست یک موقعیت گلزنی برای خود و تیم ایران ایجاد کند که چنین نشد و این در حالی بود که دروازه بان کره ای عملکرد خوبی در مهار توپ نداشت.
* در دقیقه ۷۲ خطای علی کریمی، یک ضربه ایستگاهی در اختیار بازیکنان کره جنوبی که نتوانستند از آن استفاده مثمرثمری داشته باشند. قبل از استفاده از این موقعیت، اولین تعویض در ترکیب تیم ژاپن انجام شد.
* در دقیقه ۷۵ کی روش سومین و آخرین تعویض را در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران انجام داد و طی آن روزبه چشمی را به جای وحید امیری وارد زمین کرد.
* در دقیقه۷۶ داور مسابقه در مورد حرکت روزبه چشمی در پشت محوطه ایران را اعلام خطا کرد و بدین ترتیب موقعیت استفاده از یک ضربه ایستگاهی دیگر برای کره ای ها ایجاد کرد. چونگ در این صحنه شوت خطرناکی به سمت درازه ایران زد که از بالای دروازه عبور کرد و منجر به گل نشد.
* در دقیقه ۸۴ دومین تعویض در ترکیب تیم ملی کره جنوبی انجام شد. در این جابه جایی کیم جائه از زمین خارج شد و جای خود را به کیم ژو داد.
* در دقیقه ۸۶ خروج به موقع بیرانوند قبل از اینکه بازیکن کره ای به نام کیم شین از توپ ارسالی هم تیمی هایش برای ضربه سَر استفاده کند، این موقعیت را از وی گرفت.
* در دقیقه ۸۶ سومین تعویض در ترکیب تیم کره جنوبی انجام شد و لی دونگ که ظاهرا محبوبیت زیادی بین کره ای ها دارد به جای هوانگ وارد زمین شد. پیش از این تعویض کره ای ها موقعیتی ها را در محوطه ایران ایجاد کردند اما نتوانستند از آن برای باز کردن دروازه ایران استفاده کنند.
* در درقیقه ۸۹ و پیش از پایان وقت قانونی نیمه دوم، داور اعلام ۴ دقیقه وقت اضافه کرد. که تغییری در نتیجه تساوی صفر بر صفر ایجاد نشد و ایران ده نفره سه امتیاز این بازی را با کره تقسیم کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست