یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کبوترهای "موادبر"؛ شگرد تازه مواد فروشان کرمانشاه


• پلیس کرمانشاه از کشف کبوترهای مواد بر در استان خبر داد و گفت: در جریان طرح پاکسازی نقاط آلوده، در خانه یکی از موادفروشان محله «مرادحاصل» به کبوترهایی برخورد که مواد جابجا می کردند. ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۷ شهريور ۱٣۹۶ -  ۲۹ اوت ۲۰۱۷ به گزارش ایرنا، در این عملیات پلیس در محله 'مراد حاصل' سه خانه را شناسایی کرد اما ظاهرا موادفروشان قبل از آمدن پلیس همه جا را آب و جارو کرده بودند چون نه متهمی در دام افتاد و نه موادی گیر پلیس آمد.

در این محله اما اتفاق جالبی افتاد و پلیس کرمانشاه به شیوه جدیدی از توزیع مواد مخدر برخورد کرد؛ کبوترهای 'موادبر'.

مسئول روابط عمومی دادسرای عمومی مرکز کرمانشاه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت که فرد موادفروش مواد مخدر را در بسته های تعبیه شده، به پای این کبوترهای آموزش‌دیده می بست تا توسط آنها به مکان مورد نظر در کرمانشاه منتقل شود.

قنادی افزود: همه کبوترهای موادبر که حدود 100 عدد هستند، توسط نیروی انتظامی توقیف شدند.

ایسنا نیز به نقل از رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه می‌نویسد: «فرد موادفروش مواد مخدر را در بسته‌های تعبیه‌شده به پای این کبوترهای آموزش‌دیده می‌بست تا توسط آن‌ها به مکان مورد نظر در کرمانشاه منتقل شود.»

سرهنگ حسین براری گفته است، روی پای این کبوترها "مخزن حمل مواد مخدر تعبیه شده است که مشکوک به حمل مواد هستند."

براری می‌گوید، این کبوترها که از نوع نامه‌برند به این دلیل که از قابلیت خوبی برای به خاطر سپردن آدرس‌ها برخوردارند برای "حمل مقادیر بسیار اندک مواد مخدر" مناسب تشخیص داده‌ شده‌اند.

این نخستین بار است که در استان کرمانشاه از کبوتر برای توزیع مواد مخدر استفاده شده است. در عملیات نیروهای انتظامی کرمانشاه "چند نفر دستگیر و ده خانه هم پلمپ شده‌اند."

استفاده از کبوترهای موادبر در بعضی کشورهای دیگر هم رواج دارد.

بیشتر از سه ماه پیش، مسئولان گمرک کویت، کبوتری را به دام انداختند که در کوله‌پشتی کوچک خود مواد مخدر حمل می‌کرد و در مجموع ۱۷۸ قرص در کیف کوچکی که به پشت این کبوتر وصل شده بود، پیدا شد.
این کبوتر البته در نزدیکی مرز عراق به دام افتاد.

در گذشته نیز پلیس کشورهای دیگر به مواردی برخورده بودند که از کبوتر برای حمل مواد مخدر سبک و گران‌قیمت استفاده می‌شده است.

در سال ۲۰۱۵ میلادی محافظان زندانی در کاستاریکا کبوتری را گرفتند که با خود کوکایین و ماریجوانا در کیف کوچک زیپ‌داری که به پشتش وصل شده بود، حمل می‌کرد.

در گذشته از کبوترها برای پیام‌رسانی و نامه‌بری استفاده می‌شده چون این پرندگان استعداد خارق‌العاده‌ای در پیدا کردن خانه را دارند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست