یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان . فرانسه
حسین یزدانی مدال طلای وزن ۸۶ کیلوی جهان را تصاحب کرداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ٣ شهريور ۱٣۹۶ -  ۲۵ اوت ۲۰۱۷حسن یزدانی با شکست حریف اسلواکیایی خود طلای جهان را بدست آورد.
به گزارش خبرگزاری های داخلی مسابقات چهار وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان، از صبح دیروز در پاریس فرانسه آغاز شد و حسن یزدانی در وزن ٨۶ کیلوگرم موفق به حضور در فینال مسابقات شد و ٣ آزادکار دیگر کشورمان برابر حریفان خود تن به شکست دادند و از دور مسابقات حذف شدند. یزدانی در فینال مسابقات با شکست حریفش از اسلواکی به طلای جهان دست یافت.
در وزن ۶۱ کیلوگرم بهنام احسان‌پور پس از شکست برابر حریف کوبایی خود با توجه به شکست این حریف برابر علی‌یف آذربایجانی از دور مسابقات حذف شد. محبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز با توجه به شکست حریف آمریکایی خود مقابل قهرمان المپیک از دور مسابقات حذف شد. در وزن ۵۷ کیلوگرم نیز رضا اطری در گروه شانس مجدد برابر حریف اوکراینی شکست خورد تا از دور مسابقات حذف شد.
نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

وزن ۵۷ کیلوگرم، فینالیست‌ها: توماس گیلمن (آمریکا) صفر - یوکی تاکاهاشی (ژاپن) ۶
رضا اطری در دور اول به مصاف زهیر ال‌اوراکی از فرانسه رفت و با نتیجه ۶ بر یک مقابل این کشتی‌گیر به پیروزی رسید. وی در دور بعد با توماس گیلمن از آمریکا کشتی گرفت و با نتیجه ٣ بر صفر شکست خورد تا برای حضور در گروه شانس مجدد در انتظار حضور گیلمن در فینال باشد. با پیروزی گیلمان برابر حریف کره شمالی اطری به گروه شانس مجدد بازگشت.
وی در اولین کشتی خود در گروه شانس مجدد با آندره یاتسنکو از اوکراین دیدار کرد و با نتیجه ۶ بر ۴ شکست خورد تا از دور مسابقات حذف شود و به عنوان سیزدهمی دست یابد.
در فینال مسابقات تاکاهاشی با نتیجه ۶ بر صفر گیلمن آمریکایی را شکست داد و قهرمان جهان شد. اردنبات از مغولستان و یاتسنکو از اوکراین به مدال برنز این وزن دست پیدا کردند.

وزن ۶۱ کیلوگرم، فینالیست‌ها: گادژی مراد رشیداف (روسیه) یک - حاجی علی‌یف (آذربایجان) هفت
در وزن ۶۱ کیلوگرم بهنام احسان‌پور در دور اول با هان سونگ کیم از کره شمالی روبه‌رو شد و با نتیجه ۵ بر ٣ مقابل این حریف به برتری رسید. وی در دور دوم با رودریگوئز بونه از کوبا کشتی گرفت و با نتیجه ۷ بر ۲ شکست خورد تا برای حضور در گروه شانس مجدد منتظر حضور بونه در فینال باشد. با این حال بونه در نیمه نهایی مقابل حاجی علی‌یف دارنده مدال طلای جهان با ضربه فنی شکست خورد تا از رسیدن به فینال باز بماند و احسان‌پور از دور مسابقات حذف شود و به عنوان چهاردهمی رسید.
در فینال مسابقات نیز علی‌یف آذری برای سومین بار قهرمان جهان شد و ۷ بر یک با ضربه فنی رشیداف روس را برد. در دیدار رده‌بندی نیز خینچگیاشویلی گرجستانی و بونه کوبایی به مدال برنز رسیدند.

وزن ٨۶ کیلوگرم، حسن یزدانی (ایران) - بوریس ماکویف (اسلواکی)
حسن یزدانی دارنده مدال طلای المپیک در وزن ٨۶ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور بعد به مصاف عظمت دولت بیکوف از قزاقستان رفت و با نتیجه ۱۲ بر ۲ و در کمتر از ۴ دقیقه به پیروزی رسید. وی در دور سوم با پیتر یانولوف از مولداوی سرشاخ شد و موفق شد در کمتر از ۴ دقیقه این حریف خود را ۱۰ بر صفر شکست دهد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی مسابقات شود.
یزدانی در مرحله یک چهارم نهایی با الکساندر گوستیف از آذربایجان مصاف داد و با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل حریفش به برتری دست پیدا کرد تا راهی مرحله نیمه نهایی شود. یزدانی در نیمه نهایی با الکساندر والیف روس تقابل داشت و با ارائه یک کشتی منطقی ۴ بر صفر حریف روس خود را شکست داد تا راهی فینال مسابقات شود و اولین فینالیست ایران در مسابقات جهانی باشد.
یزدانی در فینال مسابقات با بوریس ماکویف از اسلواکی دیدار کرد و در کمتر از ٣ دقیقه با نتیجه ۱۰ بر صفر حریفش را شکست داد تا نخستین طلای بزرگسالان جهان را بدست آورد. یزدانی پیش از این به مدال طلای المپیک و نقره جهان دست پیدا کرده بود.
در دیدار رده‌بندی این وزن نیز والیف روس با شکست گوتسیف آذری سوم شد. دیگر مدال برنز این وزن به کوکس از آمریکا رسید.

وزن ۱۲۵ کیلوگرم، فینالیست‌ها: طاها اکگول (ترکیه) - پتریاشویلی (گرجستان)
یدالله محبی در دور اول به مصاف داوید مودزمانشویلی از ازبکستان رفت و با نتیجه ٣ بر ۲ مقابل نایب قهرمان المپیک به برتری رسید؛ وی در دور بعد با آلن زاسایف از اوکراین روبه‌رو شد و در نهایت در یک کشتی نفس‌گیر در شرایطی که تا ثانیه‌های پایانی از حریف عقب بود، ۶ بر ۲ به پیروزی برسد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. در مرحله یک چهارم نهایی ادوارد گیادوسکی از آمریکا با یدالله محبی جوان که برای نخستین بار راهی مسابقات جهانی شده روبرو شد و در نهایت محبی با نتیجه ۵ بر ۴ برابر حریفش شکست خورد تا از رسیدن به نیمه نهایی باز بماند. حریف آمریکایی محبی در نیمه نهایی با اکگول قهرمان جهان و المپیک پیکار کرد و در نهایت برابر حریفش شکست خورد تا اکگول بار دیگر راهی فینال شود و محبی نیز از دور مسابقات کنار رود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست