یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعتصاب غذای زندانی سیاسی ماهر کعبی در حمایت از زندانیان گوهردشتاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲ شهريور ۱٣۹۶ -  ۲۴ اوت ۲۰۱۷


اخبار روز - گزارش دریافتی: ماهر کعبی، فعال سیاسی عرب اسیر در زندان مرکزی اردبیل، روز پنجشنبه در حمایت از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت (رجائی شهر) اعتصاب غذا کرد.

ماهر کعبی در یک پیام صوتی، از تمام سازمانهای حقوق بشر از جمله عفو بین الملل و پارلمان اروپا درخواست کرده که به وضعیت زندانیان سیاسی عرب اهوازی و ایران رسیدگی شود. همچنین در این پیام از گزارشگر حقوق بشر عاصمه جهانگیر درخواست شده که با فشار علیه ایران جمهوری اسلامی را وا دارند به شکنجه و نقض مکرر حقوق مسالمت آمیز زندانیان و تبعید شدگان پایان دهد.
ماهر کعبی، فعال مدنی و دانشجوی کاردانی رشته عمران، با اتهامات 'عضویت در سازمان آزادی‌بخش احواز'، 'تبلیغ علیه نظام از طریق ارتباط با شبکه‌های معاند'و تحریک شهروندان جهت اقدام علیه نظام به ده سال حبس محکوم است و در حال حاضر در زندان مرکزی اردبیل دوران محکومیت ده ساله خود را در تبعید سپری می‌کند.
ماهر کعبی در ۱۸ بهمن‌ماه سال ۹۰ در حالی که فقط ۱۹ سال داشت، پس از مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌های خارجی، از سوی مأموران امنیتی اداره اطلاعات بازداشت و به سلول‌های انفرادی این نهاد امنیتی منتقل شده است.
وی در تمام طول مدت بازجویی تحت انواع شکنجه‌های جسمی و روانی قرار گرفت که منجر به آسیب‌های جسمی و روانی زیادی از جمله شکستن دندان‌هایش شد.
ماهر کعبی، پس از سه ماه بازجویی و شکنجه در بازداشتگاه اداره اطلاعات به بند ۳ زندان دزفول در بین زندانیان عادی و معتاد انتقال یافت؛ این زندانی سیاسی به مدت ۹ ماه از حق ملاقات و تماس تلفنی محروم بود. ماهر کعبی در تاریخ ۹ شهریورماه ۱۳۹۲ به زندان مرکزی اردبیل منتقل شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست