یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

محسنی اژه‌ای: خروج ماموران از منزل مهدی کروبی دروغ است


• اژه ای سخنگوی قوه قضاییه ایران خبر خروج نیروهای امنیتی از خانه مهدی کروبی را دروغ خواند و در باره درخواست دوم کروبی مبنی بر برگزاری محکمه علنی گفت که قوه قضاییه با این درخواست نیز موافقت نکرده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۹ مرداد ۱٣۹۶ -  ۲۰ اوت ۲۰۱۷


غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست مطبوعاتی درباره خروج نیروهای امنیتی از محل حصر مهدی کروبی که دولت روحانی آن را تضمین کرده بود، گفت: «چه کسی این را گفته است؟ نیروهای وزارت اطلاعات از منزل مهدی کروبی خارج نشده‌اند و این دروغ محض است.»
محمد تقی کروبی، عصر روز پنج‌شنبه ۲۶ مرداد در صفحه توئیتر خود نوشته بود که حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت به همراه معاون امنیتی وزیر اطلاعات خبر خروج نیروهای امنیتی از منزل پدرش را اعلام کردند..

مهدی کروبی از روز چهارشنبه ۲۵ مرداد دست به اعتصاب غذا زده و گفته بود که خواستار خروج مأموران امنیتی از محل نگهداری‌اش و نیز برگزاری دادگاه علنی است.

اعتصاب غذای مهدی کروبی بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشت و شماری از فعالان سیاسی و مدنی خواستار تحقق خواسته های او شدند.
پس از آن با حضور وزرای اعزامی روحانی به بیمارستان محل بستری کروبی و تضمین «موافقت با خروج مأموران امنیتی» از محل حصر مهدی کروبی از سوی دولت روحانی، محمد تقی کروبی، از پایان اعتصاب غذای پدرش خبر داد و گفت که قرار است دولت تمام تلاش خود را برای تحقق شرط دوم، یعنی محاکمه علنی آقای کروبی، به کار بندد.

قوه قضائیه نه تنها وعده ی خروج ماموران امنیتی از محل بازداشت خانگی را رد کرده و دروغ می خواند، معاون اول قوه قضائیه درباره خواسته دوم مهدی کروبی یعنی برگزاری دادگاه علنی و تشکیل کمیته رفع حصر در فراکسیون امید مجلس هم گفت: «تا زمانی که مصوبه شورای عالی امنیت ملی درباره حصر وجود دارد، نمی‌توان از دادگاه علنی حرف زد»
وی درباره ی ادامه بازداشت خانگی مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد گفت:‌«‌ در زمان فتنه ۸۸ برخی از افراد محاکمه شدند، تعدادی که در سنین پایین بوده یا دانشجو بودند مشمول عفو شده و آزاد شدند. اقدامی هم شورای عالی امنیت ملی در سال ۸۹ در خصوص محصور شدن برخی افراد انجام داد که مصوبه باقی است.»
محسنی اژه ای افزود کسانی که خبر خروج نیروهای امنیتی از محل حصر مهدی کروبی را مطرح می کنند تنها کاسب کار سیاسی هستند و دلشان برای یک زندانی و یا محصور نمی سوزد. وزیر پیشین اطلاعات خبر از برخورد خبرسازان قلابی در این زمینه را داد. محسنی اژه ای اعلام کرد قوه فضاییه تحت تاثیر جوسازیها قرار نمی گیرد.

تقی کروبی در واکنش به گفته های محسنی اژه ای معاون قوه قضائیه با انتشار عکسی از عمل جراحی پدرش نوشت: « در پاسخ به سخنان امروز آقای اژه ای بار دیگر تعهد دولت را یادآور می شوم: مأموران امنیتی در هنگام بازگشت پدر به مکان حصر باید از منزل خارج و کنترل حصر را از بیرون اعمال کنند. این توافق پدر با نمایندگان دولت است.
لازم است جناب اژه ای هم به جای استناد به مصوبه ای در شورای عالی امنیت ملی که رییس جمهور روحانی منکر اصل ان است و گفته چنین مصوبه ای وجود خارجی ندارد، به وظائف ذاتی آن قوه و محاکمه علنی عزیزان در حصر بپردازد تا سیه روز شود هرکه در اوغش باشد.»

تاکنون رئیس جمهور نسبت به سخنان اژه ای و عدم اجرای وعده ای که به نام وی و دولت به مهدی کروبی داده شده، واکنش نشان نداده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست