یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پایان اعتصاب غذای کروبی با «وعده» خروج ماموران


• حدود ۶۰ ساعت پس از آغاز اعتصاب غذای خشک مهدی کروبی، با تضمین وزرای اعزامی از سوی حسن روحانی برای خروج ماموران از محل زندگی مهدی کروبی، وی به اعتصاب غذای خود پایان داد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۶ مرداد ۱٣۹۶ -  ۱۷ اوت ۲۰۱۷اعتصاب غذای شصت ساعته ی مهدی کروبی، با وعده ی خروج ماموران از خانه ی او به پایآن رسید.

کلمه گزارش کرده است: حدود ۶۰ ساعت پس از آغاز اعتصاب غذای خشک مهدی کروبی، با تضمین وزرای اعزامی از سوی رییس‌جمهور برای خروج ماموران از محل زندگی مهدی کروبی، وی به اعتصاب غذای خود پایان داد. هرچند تاکید شده است که پیگیری برای شرط دوم یعنی محاکمه، ادامه خواهد...
بنابر این گزارش، عصر امروز جمع کثیری از فعالین سیاسی و مدنی با حضور در بیمارستان محل بستری کروبی از وضعیت وی و این اعتصاب غذای خطرناک در سن ۸۰ سالگی اعلام نگرانی کردند. در همین حین اعلام شد که تنی چند از وزرای دولت یازدهم به همراه تعدادی از ماموران امنیتی در بیمارستان حاضر شده‌ و خواهان ملاقات و مذاکره با مهدی کروبی هستند.
لحظاتی پس از آغاز این مذاکرات محمدتقی کروبی در توییتر خود اعلام کرد که چند تن از اعضای هیات دولت در بیمارستان محل بستری پدرش حاضر شده‌اند. او نوشته بود: ‏باب مذاکره درباره خروج امنیتی ها از مکان حصر با حضور معاون امنیتی وزارت اطلاعات و وزیر محترم بهداشت و درمان در بیمارستان کلید خورد.
دقایقی از اعلام این خبر وزیر بهداشت در گفت‌وگو با ایرنا خبر داد که از سوی رییس‌جمهور به بیمارستان آمده تا پیگیر وضعیت مهدی کروبی باشد. در همین حال محمدتقی کروبی دوباره خبر داد که «‏دکتر هاشمی و پورفلاح خبر خروج نیروهای امنیتی از منزل را به پدر اعلام کردند. هاشمی تضمین خود و دولت را در عملی کردن این موضوع صریحا اعلام کرد.»
پس از انتشار این خبر، فرزند کروبی پایان اعتصاب غذای پدر خود را اعلام کرد و نوشت: ‏اعتصاب غذا پایان پذیرفت. بنا شد دولت تمام تلاش خود را برای تحقق شرط دوم محاکمه علنی بکار ببندد. بدلیل مشکل قبلی ۴٨ ساعت باید در CCU بمانند. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست