یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تبدیل حکم ۳ سال حبس به ۱۰ سال حبس برای یک فعال سیاسی اهوازیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲۱ مرداد ۱٣۹۶ -  ۱۲ اوت ۲۰۱۷


هفته گذشته شعبه ۴ دادگاه انقلاب اهواز حکم ۱۰ سال حبس را برای یک فعال سیاسی عرب بنام 'علی مزرعه' از اهالی کوی زویه شهر اهواز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی را صادر و به او ابلاغ شد.

علی مزرعه متأهل و دارای یک فرزند از اهالی کوی زویه ،هنگام خروج از ایران در تاریخ ۲٣ اردیبهشت ۱٣۹۴ در مرز ارومیه توسط اداره اطلاعات بازداشت شده بود. قبل از بازداشت او، بستگانش بنامهای عبدعلی مزرعه و هاشم مزرعه در روزهای ۱۲ و ۱٣ اردیبهشت ۱٣۹۴ بازداشت شده بودند. در این پرونده دو تن دیگر بازداشت می شوند یک شهروند کورد که در مرز ارومیه با علی مزرعه بازداشت می شود و یک شهروند اهوازی ر.سواری که در همان ماههای اولیه با قرار وثیقه آزاد می شوند .

بعد از چند ماه بازداشت در بازداشتگاه اطلاعات، دادگاه انقلاب شعبه ۴ اهواز به ریاست قاضی #شمعونی سه متهم پرونده را محاکمه و برای هر کدام از آنها قرار وثیقه دو میلیارد و پانصد میلیون ریال صادر کرده است. خانواده علی مزرعه بدلیل عدم توانایی تهیه وثیقه فرزند آنها در زندان می ماند و بقیه با قرار وثیقه آزاد می شوند.

بعد از مدتی شعبه ۴ دادگاه انقلاب قاضی شمعونی ٣ سال حبس را برای علی مزرعه و برای بقیه هر کدام یک تا دو سال حبس صادر کرده است که بعد از اعتراض به حکم أولیه توسط متهمان ،دادگاه تجدید نظر بدلیل اعتراض دادستانی دوباره پرونده را به شعبه ارجاع می کند در این زمان قاضی شمعونی بدلیل رشوه خواری از شعبه عزل و هفته گذشته در همان شعبه به ریاست قاضی محمودی، عبدعلی مزرعه و هاشم مزرعه تبرئه و علی مزرعه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۱۰ سال حبس محکوم می شود.

علی مزرعه هم اکنون در زندان شیبان(مجتمع حرفه آموزی اهواز) در شمال اهواز بسر می برد.

گزازش: کریم دحیمی


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست