یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تصمیم شرم آور وزارت ورزش حکومت اسلامی
شجاعی و حاج صفی از تیم ملی محروم شدند


• وزارت ورزش مسعود شجاعی و حاج صفی را به دلیل شرکت در مسابقه علیه یک تیم باشگاهی اسرائیل از حضور در تیم ملی ایران محروم کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۹ مرداد ۱٣۹۶ -  ۱۰ اوت ۲۰۱۷وزارت ورزش اسلامی در یک تصمیم شرم آور مسعود شجاعی و احسان حاج صفی، دو تن از ملی پوشان فوتبال ایران را به دلیل شرکت در مسابقه ی تیم باشگاهی خود در یونان علیه یک تیم باشگاهی اسرائیل از حضور در تیم ملی ایران محروم کرد.

محمدرضا داورزنی با اشاره به حضور دو بازیکن ایرانی در ترکیب پانیونیوس برابر نماینده رژیم اسرائیل گفت: در ۳۸ سال گذشته هیچکدام از ورزشکاران ما در صحنه‌های مهم حتی المپیک حاضر نبودند مقابل ورزشکاران رژیم غاصب صهیونیستی که ما آن‌ها را به رسمیت نمی‌شناسیم به میدان مسابقه بروند و اتفاق اخیر در شرایطی رخ داد که ما بار‌ها با تهدیدهای کمیته بین المللی المپیک مواجه شده بودیم اما به دلیل اینکه این رژیم اشغالگر خط قرمزی برای ایران و ملت‌های مظلوم جهان است طبیعی بود که این حساسیت برای ملت شریف ما وجود داشته باشد. خیلی از جا‌ها بوده است که ورزشکاران کشورمان طلای المپیک را از دست دادند تا پای ارزش‌های ایران اسلامی بایستند و از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند.
وی در ادامه گفت: وقتی دو فوتبالیست ما بی‌تفاوت به این موضوع عمل می‌کنند به صرف اینکه تعهدی به باشگاه‌شان دارد، پس تعهدشان به ملت شریف ایران چه می‌شود؟
معاون وزیر ورزش افزود: این دو بازیکن قرارداد مالی با یک باشگاهی دارند که پول بگیرند و برای آن باشگاه بازی کنند اما اینکه بروند با نماینده رژیم منفوری که تمام گرفتاری‌های منطقه ناشی از اقدامات آن می‌باشد بازی کنند و بی‌تفاوت نسبت به همه این فشار‌ها و همه جنایاتی که اسرائیلی‌ها انجام می‌دهند، به میدان بروند این وضعیت برای مردم ایران قابل تحمل نیست.
داورزنی افزود: با این شرایط طبیعی است که فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی آن تصمیم جدی درباره آینده این دوبازیکن فوتبال بگیرد اما در حال حاظر به طور قطع مسعود شجاعی و احسان حاج صفی به تیم ملی فوتبال ایران دعوت نخواهند شد زیرا آن‌ها خط قرمز‌ها را زیر پا گذاشتند.
وی درباره اینکه کی روش چه واکنشی به دعوت نشدن از این دو بازیکن به تیم ملی فوتبال دارد گفت: مراجع تصمصیم گیری به این موضوع نظام جمهوری اسلامی ایران، وزارت ورزش و جوانان و همچنین فدراسیون فوتبال هستند، نه آقای کارلوس کی روش. هرچند که این سرمربی پرتغالی برای فوتبال کشورمان زحمت کشیده که در جای خود ارزشمند بوده اما این اتفاقی که افتاده زیرپا گذاشتن خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران است. هیچکس حق ندارد خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران را رد کند. 

پیش از این برخی از بازیکنان بزرگ تاریخ فوتبال ایران از جمله پرویز قلیچ خانی و علی کریمی از اقدام شجاعی و حاج صفی در چارچوب مقررات حرفه ای و بین المللی فوتبال دفاع کرده بودند. انتظار می رود فیفا به خاطر این تصمیم وزارت ورزش جمهوری اسلامی، تصمیم هایی را علیه فدراسیون فوتبال ایران اتخاذ کند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست