یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

برگزاری کنگره ۲۲ سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)


• کنگره بیست و دوم سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) برگزار شده است. در این کنگره قطعنامه ای تحت عنوان «قطعنامه درباره وظایف ما در دوره پیش رو» به تصویب رسیده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۶ مرداد ۱٣۹۶ -  ۷ اوت ۲۰۱۷


کنگره بیست و دوم سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) برگزار شده است. گزارش سیاسی این کنگره در ستون «میز احزاب» اخبار روز قابل دسترس است. در این کنگره همچنین قطعنامه ای تحت عنوان «قطعنامه درباره وظایف ما در دوره پیش رو» به تصویب رسیده است.
متن این قطعنامه را در زیر می خوانید:

کنگره بیست و دوم سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) اعلام می کند که سازمان ما فعالیت خود را همچنان در راستای برنامه و مصوبات کنگره های پیشین ادامه خواهد داد. همچنین کنگره اعلام می کند که تأکید ویژه بر نکات زیر در دوره پیش رو از اهمیت زیادی برخوردار است:
۱ - بهره برداری از شکاف میان بالایی ها برای گسترش حرکت ها و ارتباطات مردم، بدون غلتیدن به بازی در بساط آنها. هر نوع خوش بینی به وعده ها و انگیزه های جناح ها و عناصر حکومتی و کنار آمدن با آنها برای جنبش مردمی خطرناک و مهلک است. به یاد داشته باشیم که نه "اصول گرایان" و "ولایی های" جمهوری اسلامی می خواهند و می توانند باری از دوش زحمتکشان و تهیدستان بردارند، و نه "اصلاح طلبان" و "اعتدالی ها" می خواهند و می توانند به تاریک اندیشی و زورگویی نظام ولایت فقیه خاتمه بدهند؛ همه آنها برای حفظ امتیازات شان می کوشند و بنابراین، از پا گرفتن جنبش مستقل مردم وحشت دارند. آنچه کارگشاست، ایجاد شبکه ها، ارتباطات و جنبش های مستقل و توده ای برخاسته از پائین، برمبنای حرکت از خواست ها ی مبرم و بی واسطه خودِ مردم است.

۲ - تلاش پیگیر برای پیوند میان دو جبهه بزرگ رویارویی مردم با رژیم جمهوری اسلامی (یعنی "مبارزه برای نان" و "مبارزه برای آزادی") که بدون آن استراتژی سوسیالیستی نمی تواند قابل تصور باشد.

۳ - مخالفت با هر نوع طرح "تغییر رژیم" به وسیله قدرت های بزرگ و دولت های خارجی و مبارزه فکری برای منزوی کردن آن بخش از اپوزیسیون که با چنین طرح هایی همراهی می کنند.

۴ - تمرکز ویژه روی سازمان یابی سراسری کارگران و زحمتکشان که به نحوی امیدبخش، مقدمات آن دارد شکل می گیرد و مخصوصاً در دو - سه سال اخیر با گسترش حرکات اعتراضی درخشان معلمان و بازنشستگان و ارتباطات میان تشکل های مستقل کارگران در مناطق مختلف کشور، شتاب پیدا کرده است.

۵ - تمرکز ویژه روی مبارزه برای تأمین اجتماعی همگانی که بدون آن، سازمان یابی مظلوم ترین و محروم ترین بخش های زحمتکشان و همراهی آنها با بخش های دیگر طبقه کارگر، ناممکن خواهد بود.

۶ - پشتیبانی همه جانبه از جنبش برابرحقوقی زنان (با مردان) و دفاع از همه مبارزات آنها برای رهایی از قیدوبندهای مردسالاری و محدودیت های تحمیل شده از طرف رژیم جهنمی حاکم و همچنین تلاش پیگیر برای پیوند جنبش آزادی زنان با مبارزات روزمره زنان کارگر و زحمتکش.

۷ - تلاش پیگیر برای مقابله با بحران محیط زیست که مخصوصاً در کشورما ابعاد بسیار فاجعه باری پیداکرده و گستراندن آگاهی از عواقب سیاست ها و رانت خواری های فاجعه بار جمهوری اسلامی در این حوزه.

۸ - مبارزه پیگیر علیه هر نوع تبعیض ملی و دفاع قاطع از برابر حقوقی و حق تعیین سرنوشت ملیت های ایران و تلاش برای شناساندن راه حل فدرالی درجهتِ دست یابی به اتحاد داوطلبانه همه ملیت های ایران.

۹ - تلاش و مبارزه فکری برای اشاعه درک مارکس از سوسیالیسم و نشان دادن ضرورت فاصله گیری از الگوهای "سوسیالیسم" غیر دموکراتیک حزب - دولت ها.

۱۰ - تلاش برای همراهی، همکاری و اتحاد با همه مدافعان سوسیالیسم انقلابی مبتنی بر آزادی های بی قید و شرط سیاسی و دموکراسی فعال مشارکتی، با شیوه های پرتحرک، منعطف و غیر فرقه ای.

۱۱ - تلاش برای نشان دادن ضرورت پیشتازی چپ در دفاع از آزادی های سیاسی و حقوق انسانی برابر همه بخش های مردم، صرف نظر از تفاوت های ملی (یا قومی)، اعتقادی، و جنسیتی آنها.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست