یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

محمد خاتمی: اول نظر رهبری، بعد خواست مردم و مصالح ملی


• محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین در جمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی خواهان آن شد که در کابینه ی جدید هم نظر رهبری، هم خواست مردم و هم مصالح ملی همه با هم رعایت شود! ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۶ مرداد ۱٣۹۶ -  ۷ اوت ۲۰۱۷


محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین در جمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی خواهان آن شد که در کابینه ی جدید هم نظر رهبری، هم خواست مردم و هم مصالح ملی همه با هم رعایت شود!

به گزارش وب سایت محمد خاتمی، خاتمی با اشاره اهمیت موضوع تشکیل کابینه جدید براساس مطالبات مردم، موضوع سهم‌خواهی گروه‌ها و جریانات را بحثی ثانوی دانست و گفت: در تشکیل دولت جدید باید سه اصل در نظر گرفته شود: نخست نظر رهبری است که محور نظام جمهوری اسلامی ایران و خیرخواه جامعه هستند. دوم نظر و مطالبات مردم. کابینه جدید باید همزمان که با نظر رهبری هماهنگ است باید توان این را داشته باشد که مطالبات مردم را درک کرده و در مسیر برآوردن آن گام بردارد.
وی سومین اصل را در تشکیل کابینه جدید تأمین مصالح ملی و جایگاه بین‌المللی ایران دانست و تصریح کرد: اعضاء کابینه جدید باید هماهنگ و همسو با رئیس جمهوری بوده و در راه تحقق اولویتهایی که تشخیص داده شده و مردم هم به آن رأی دادند حرکت نمایند.

رئیس دولت اصلاحات سپس افزود: در عین حال نباید کسانی که برای موفقیت رئیس جمهوری به صحنه آمدند و مایه گذاشتند خدای ناکرده مورد بی وفائی و نفی و طرد قرار گیرند. انتظار جامعه این است که اگر این اشکالات وجود دارد با اهتمام و نظارت شخص آقای رئیس جمهوری که مطمئن هستم این برخوردها را قبول ندارند مرتفع گردد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست