یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تجمع پرستاران در اعتراض به طرح تربیت پرستار بیمارستانی


• روز گذشته پرستاران و دانشجویان پرستاری در تهران و استان‌های مختلف در اعتراض به طرح تربیت پرستار بیمارستانی تجمع کردند. پرستاران خواهان برچیده شدن کامل این طرح هستند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۶ مرداد ۱٣۹۶ -  ۷ اوت ۲۰۱۷روز گذشته پرستاران و دانشجویان پرستاری در استان‌های مختلف در اعتراض به طرح تربیت پرستار بیمارستانی تجمع کردند. در عین حال مذاکرات اعضای شورای عالی نظام پرستاری با مقامات وزارت بهداشت، مثبت توصیف شده‌است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته (۱۵ مرداد) پرستاران و دانشجویان پرستاری در استان‌های مختلف در اعتراض به طرح تربیت پرستار بیمارستانی تجمع کردند.
در تهران نیز این تجمع مقابل وزارت بهداشت و در دیگر استان‌ها، مقابل دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد.
این تجمع علاوه بر تهران، در استان‌های فارس، هرمزگان، سمنان، خراسان شمالی، خوزستان و چندین استان دیگر کشور برگزار شده است.
در عین حال روز گذشته، اعضای شورای عالی نظام پرستاری با معاون آموزشی وزارت بهداشت در ارتباط با طرح تربیت پرستار بیمارستانی مذاکره کردند؛ اعضای شورای عالی نظام پرستاری این مذاکرات را نسبتا مثبت و سازنده توصیف می‌کنند و می‌گویند: مواردی که طبق تفاهم نامه نشست ۹۴ اصفهان نبود و طرح را به سمت پرستار غیر آکادمیک می‌برد، در جلسه دیروز مطرح و مقرر شد اقداماتی صورت بپذیرد تا طرح اصلاح شده و اگر این موارد کامل اجرا شود، امیدواریم آسیبی در پی نباشد.
اعضای شورای عالی نظام پرستاری می‌گویند: البته ترجیح بر اینست که این طرح (تربیت پرستار بیمارستانی) به طور کامل برچیده شود تا در آینده مجددا بیم آسیب نرود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست