یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

وقتی شهریار و سلطان از سیاست متنفرند!!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۵ مرداد ۱٣۹۶ -  ۶ اوت ۲۰۱۷اخبار روز- بخش ورزشی: علی آقای سلطان و علی آقای شهریار که القاب و عناوین شان کاملا سیاسی و بر گرفته از مکتب اشرافیت است هر وقت با کلمه سیاست روبرو شده اند، بشدت آن را نفی کرده و در مقام یک سلطان و شهریار بر پرسش کننده نهیب زده اند که ما را با سیاست کاری نیست! شما بجای این حرفهای بی ربط و مشعشع از ساختمان و برج سازی, واردات برنج, طلا و جواهرات و کجا پاساژ های جدیدی قرار است ساخته شود سئوال کنید. بارها گفته ایم ما را با سیاست کاری نیست. من شهریار اگر پای پرچم آمریکا سوگند یاد کرده ام کار سیاسی نکرده و نمی کنم. اگر برند فلان کمپانی چند ملیتی را در ایران دارم و دنبال لقمه نونی هستم چه ربطی به کار سیاسی دارد. اصلا مگر کراوات زدن در مراسمی در خارج از کشور کار سیاسی است! خب! ما اشراف به این قبیل کارها عادت داریم و این قبیل کارها از ژن و اصل و نسب ما هم گذشته است.

گناه نکرده ایم که پیرو خط و مرام اصلاح طلبان خودی هستیم. کجای اصلاح طلبی سیاسی است!؟ مگر زمانی که احمدی نژاد من شهریار را سر مربی تیم ملی کرد از طریق سیاسی من سر مربی شدم؟ یا این که من اسطوره برای خدمت همه مربیان و پیشکسوتان را دور زدم و در نیمکت تیم ملی نشستم غیر از این است عادل عزیز! اصلاح طلبی و اصول گرائی و در خط نظام بودن کجای اش در کتب به عنوان سیاسی بودن اعلام شده است؟

آقای روحانی هم مثل آقای احمدی نژاد رئیس جمهور مردم است و مردم هم که از طریق سیاسی این دو را انتخاب نکرده اند. انتخابات بوده و همه در آن شرکت کرده اند و هر کسی برای خود بساط تبلیغ و ترویجی داشته .کجای شرکت در انتخابات و تبلیغ برای یک کاندیدا کار سیاسی است؟ این که ما اعلامیه و بیانیه حمایتی در طرفداری از فردی صادر کنیم کجای اش سیاسی است. فقط مانده بگویند ماشین آلات چاپ هم سیاسی کار هستند. برای همین است که ما در حمایت از اعتصابی و تظاهراتی که مثلا فلان گروه از کارگران یا معلمان و یا داوران فوتبال برگزار می کنند نه شرکت می کنیم و نه حمایت و پشتیبانی! چون ما مخالف کار سیاسی هستیم و فقط و فقط به فوتبال فکر می کنیم! شایعه راه انداخته اند که چرا شهریار پیشانی روحانی را بوسیده ولی دست یک کارگر یا کارمند را نمیگیرد چه رسد به بوسیدن! آخر این هم شد حرف! پششانی ملکوت رئیس جمهور محبوب کجا و دست چین و چروک کارگر و کارمند کجا!! مگر می شود شهریار و سلطان طرفدار طبقه کارگر و کارمند و زحمتکشان باشند؟!

دیرروز هم که در مراسم تحلیف ریاست جمهوری آقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور محبوب مان شرکت کردیم هیچ ربطی به سیاست نداشت. اول اش مجلس شورای اسلامی بود و همه نمایندگان هم بودند. دوم اش روسای جمهور و هیات های سیاسی که اتفاقا اغلب شان هم گمنام و هم سیاسی نبودند بلکه آنان مهمانان بودند و مجلس خودمانی بود. خب! وقتی مجلس غیرسیاسی و خودمانی است ما چرا آنجا نباشیم؟ غیر از این است عادل عزیز!
پشت سر ما حرف می اندازند که در کار تجارت و بخور و ببر هستیم. تجارت چه ربطی به سیاست دارد! عادل عزیز ربط دارد؟


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست