یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تداوم آتش سوزی جنگلها و مراتع گیلانغرب


• آتش در جنگلهای ارتفاعات «سرکش» در شهرستان گیلانغرب بار دیگر شعله ور شده و خسارات زیادی به محیط زیست این منطقه وارد کرده است. ۱۵۰ هکتار جنگل و مراتع در این آتش سوزی ها از بین رفته است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱٣ مرداد ۱٣۹۶ -  ۴ اوت ۲۰۱۷آتش در جنگلهای ارتفاعات «سرکش» در شهرستان گیلانغرب بار دیگر شعله ور شده و خسارات زیادی به محیط زیست این منطقه وارد کرده است.

در گزارشهای رسیده به جمعیت حقوق بشر کوردستان، آمده است: در تداوم این آتش سوزیها در دو روز گذشته حدود ۱۵۰ هکتار از جنگلها و مراتع این شهرستان در ارتفاعات سرکش طعمه حریق شده است.
آتش سوزی در جنگلهای این شهرستان از مدتی پیش آغاز شده بود و حدود یک هکتار ونیم از مراتع و جنگلهای حومه شهر «سرمت» و منطقه «مله نی»در دهستان حیدریه را در بر گرفته بود.
آتش سوزیهای اخیر در مناطق مختلف و عدم مدیریت اطفاء حریق توسط نهادها و مسوولین مربوطه در نظام جمهوری اسلامی ایران، باعث تخریبات گسترده محیط زیست انسانی و جانوری شده و آمارها نشان از گستردگی این معضل زیست محیطی میباشد که از آن جمله میتوان به آتش سوزی حدود ۳ هکتار از مراتع شهرستان پاوه و ۱۰۰۰ هکتار از مراتع و جنگلهای منطقه «کوسالان» از توابع شهرستان مریوان اشاره کرد.
سال گذشته نیز تنها در ۲۸ مورد آتش سوزی ۵۰۰ هکتار از مراتع و جنگلهای گیلانغرب از بین رفت و به گفته منابع داخلی بیش از ۳۰ میلیارد ریال خسارت را به دنبال داشته است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست