یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مصاف فوتبالیست های ایرانی در برابر مکابی تل آویو
هواداران یونانی؛ شجاعی و حاج صفی را به ورزشگاه بردنداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱٣ مرداد ۱٣۹۶ -  ۴ اوت ۲۰۱۷طبق گزارش‌های تصویری منتشر شده در رسانه‌های یونان، هنگام ورود اتوبوس باشگاه پانیونیوس به ورزشگاه، هواداران این تیم در اقدامی بی‌سابقه، دو بازیکن ایرانی را روی دست گرفته و به رختکن بردند.

اخبار روز- بخش ورزشی. باشگاه پانیونیوس قبل از مسابقه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود: این باشگاه به عدم همراهی دو بازیکن در دیدار رفت به میزبانی تل آویو احترام می‌گذارد اما آنها در بازی برگشت باید به قراردادشان احترام بگذارند! در فوتبال حرفه ای و با حساب و کتاب حتی اگر در یونان و ترکیه باشد طرفین قراردادی وجود دارند که حق و حقوق مشخصی دارند و قرار نیست با هر تلنگری این حقوق نادیده و به بازی گرفته شود. این حق و حقوق در واقع از سرمایه مادی و معنوی طرفین برای بهبود و بیشرفت محافظت می کند و مسیر را برای انباشت و گسترش قلمرو این سرمایه بازتر می کند.

دیشب در کادر مرحله پلی آف لیگ فوتبال اروپا تیم پانیونیوس یونان که در بازی رفت در تل و آیو یک بر صفر مغلوب نماینده اسرائیل شد، بازی برگشت خود را با این تیم برگزار کرد. در بازی رفت در تل آویو شجاعی و حاج صفی بر اساس رفتار نظام جمهوری اسلامی در قبال ورزشکاران و نمایندگان ورزشی اسرائیل تیم باشگاه خود را همراهی نکردند. اما در بازی برگشت که دیشب برگزار شد با اعلام قبلی باشگاه یونانی احسان حاج صفی و مسعود شجاعی در حالی که گروههائی از هواداران بشدت این دو بازیکن ایرانی را تشویق کردند در مقابل نماینده اسرائیل قرار گرفتند و بازی کردند. هر چند در این بازی نیز تیم مکابی اسرائیل مثل بازی رفت با یک گل تیم یونانی را شکست داد و در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه مشابه، باعث حذف نماینده یونان از مرحله پلی اف لیگ قهرمانان شد.

پی آمد این موضوع امروز در تهران حملاتی رسانه ای و سازمانی علیه این دو بازیکن انجام شد. گذشته از اطلاعیه های فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان که در محکومیت این اقدام شجاعانه صادر شد افراد دیگری مبحث محرومیت این دو بازیکن از تیم ملی را به میان کشیدند. در بعضی عکسها و تصاویر در استادیوم محل برگزاری بازی این دو تیم پرچم ایران با نقش کلمه ایران دیده می شود و این دو بازیکن در اقدامی جالب توجه مچ‌بند ایران را بر دست داشتند. گریه شجاعی و حاج صفی بعد از پایان بازی رسانه های یونانی را تحت تاثیر قرار داده بود و آن را نشانه پاسخ و قدردانی این دو بازیکن ایرانی از هواداران و باشگاه خود دانستند.

در شبکه های اجتماعی مردم بسیاری اقدام و شجاعت این دو بازیکن در شکستن تابو ها و محدودیت هائی که نظام جمهوری اسلامی بیش روی ورزشکاران در مقابله با ورزشکاران اسرائیلی قرار می دهد را تحسین و ستایش کرده اند.

خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه نوشت: امیدواریم شجاعی و حاج‌صفی پاسخ‌های قانع کننده‌ای برای این سوالات داشته باشند چون بحث رژیم صهیونیستی و به رسمیت نشناختن این رژیم سفاک بحث کوچکی نیست.
این خبرگزاریی افزود: شاهکار شجاعی و حاج‌صفی در یونان... وقتی ایرانی‌ها مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس بازی کردند

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی نیز یا ضدور اطلاعیه ای حضور شجاعی و حاج‌صفی مقابل نماینده اسرائیل را محکوم کرد. در این اطلاعیه آمده است: درباره حضور این دو بازیکن در دیدار برگشت که شب گذشته به انجام رسید، ضمن محکوم نمودن قاطع اتفاق رخ داده، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در حال بررسی دقیق و کارشناسی همه جانبه ماجرا بوده که بدون شک طی این مسیر می‌بایست پس از گفت و گوی رو در رو با این دو بازیکن و لحاظ کردن نظرات قبلی فدراسیون به نامبردگان انجام شود.
وزارت ورزش جمهوری اسلامی نیز وارد ماجرا شد و اعلام کرد: به زودی تصمیم مقتضی در مورد شجاعی و حاج‌صفی اتخاذ خواهد شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست