یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مصاف فوتبالیست های ایرانی در برابر مکابی تل آویو
هواداران یونانی؛ شجاعی و حاج صفی را به ورزشگاه بردنداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱٣ مرداد ۱٣۹۶ -  ۴ اوت ۲۰۱۷طبق گزارش‌های تصویری منتشر شده در رسانه‌های یونان، هنگام ورود اتوبوس باشگاه پانیونیوس به ورزشگاه، هواداران این تیم در اقدامی بی‌سابقه، دو بازیکن ایرانی را روی دست گرفته و به رختکن بردند.

اخبار روز- بخش ورزشی. باشگاه پانیونیوس قبل از مسابقه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود: این باشگاه به عدم همراهی دو بازیکن در دیدار رفت به میزبانی تل آویو احترام می‌گذارد اما آنها در بازی برگشت باید به قراردادشان احترام بگذارند! در فوتبال حرفه ای و با حساب و کتاب حتی اگر در یونان و ترکیه باشد طرفین قراردادی وجود دارند که حق و حقوق مشخصی دارند و قرار نیست با هر تلنگری این حقوق نادیده و به بازی گرفته شود. این حق و حقوق در واقع از سرمایه مادی و معنوی طرفین برای بهبود و بیشرفت محافظت می کند و مسیر را برای انباشت و گسترش قلمرو این سرمایه بازتر می کند.

دیشب در کادر مرحله پلی آف لیگ فوتبال اروپا تیم پانیونیوس یونان که در بازی رفت در تل و آیو یک بر صفر مغلوب نماینده اسرائیل شد، بازی برگشت خود را با این تیم برگزار کرد. در بازی رفت در تل آویو شجاعی و حاج صفی بر اساس رفتار نظام جمهوری اسلامی در قبال ورزشکاران و نمایندگان ورزشی اسرائیل تیم باشگاه خود را همراهی نکردند. اما در بازی برگشت که دیشب برگزار شد با اعلام قبلی باشگاه یونانی احسان حاج صفی و مسعود شجاعی در حالی که گروههائی از هواداران بشدت این دو بازیکن ایرانی را تشویق کردند در مقابل نماینده اسرائیل قرار گرفتند و بازی کردند. هر چند در این بازی نیز تیم مکابی اسرائیل مثل بازی رفت با یک گل تیم یونانی را شکست داد و در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه مشابه، باعث حذف نماینده یونان از مرحله پلی اف لیگ قهرمانان شد.

پی آمد این موضوع امروز در تهران حملاتی رسانه ای و سازمانی علیه این دو بازیکن انجام شد. گذشته از اطلاعیه های فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان که در محکومیت این اقدام شجاعانه صادر شد افراد دیگری مبحث محرومیت این دو بازیکن از تیم ملی را به میان کشیدند. در بعضی عکسها و تصاویر در استادیوم محل برگزاری بازی این دو تیم پرچم ایران با نقش کلمه ایران دیده می شود و این دو بازیکن در اقدامی جالب توجه مچ‌بند ایران را بر دست داشتند. گریه شجاعی و حاج صفی بعد از پایان بازی رسانه های یونانی را تحت تاثیر قرار داده بود و آن را نشانه پاسخ و قدردانی این دو بازیکن ایرانی از هواداران و باشگاه خود دانستند.

در شبکه های اجتماعی مردم بسیاری اقدام و شجاعت این دو بازیکن در شکستن تابو ها و محدودیت هائی که نظام جمهوری اسلامی بیش روی ورزشکاران در مقابله با ورزشکاران اسرائیلی قرار می دهد را تحسین و ستایش کرده اند.

خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه نوشت: امیدواریم شجاعی و حاج‌صفی پاسخ‌های قانع کننده‌ای برای این سوالات داشته باشند چون بحث رژیم صهیونیستی و به رسمیت نشناختن این رژیم سفاک بحث کوچکی نیست.
این خبرگزاریی افزود: شاهکار شجاعی و حاج‌صفی در یونان... وقتی ایرانی‌ها مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس بازی کردند

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی نیز یا ضدور اطلاعیه ای حضور شجاعی و حاج‌صفی مقابل نماینده اسرائیل را محکوم کرد. در این اطلاعیه آمده است: درباره حضور این دو بازیکن در دیدار برگشت که شب گذشته به انجام رسید، ضمن محکوم نمودن قاطع اتفاق رخ داده، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در حال بررسی دقیق و کارشناسی همه جانبه ماجرا بوده که بدون شک طی این مسیر می‌بایست پس از گفت و گوی رو در رو با این دو بازیکن و لحاظ کردن نظرات قبلی فدراسیون به نامبردگان انجام شود.
وزارت ورزش جمهوری اسلامی نیز وارد ماجرا شد و اعلام کرد: به زودی تصمیم مقتضی در مورد شجاعی و حاج‌صفی اتخاذ خواهد شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست