یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

یورو بانوان-۲۰۱۷
اطریش مثل یک قهرمان، دانمارک و هلند در فینالاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱٣ مرداد ۱٣۹۶ -  ۴ اوت ۲۰۱۷اخبار روز - بخش ورزشی: مرحله نیمه نهائی فوتبال بانوان اروپا- یورو- ۲۰۱۷ که در هلند جریان دارد با انجام دو دیدار به پایان رسید و فینالیست ها این دوره از جام مشخص شدند. تیمهای بازنده این مرحله نیز رهسپار دیدار رتبه بندی برای کسب مقام سومی شدند. در بازی نخست که بین دانمارک و اطریش برگزار شد تیم دانمارک که با شگفتی آلمان قهرمان دوره قبل را در یک چهارم نهائی مغلوب کرده بود در برابر تیم اطریش آن طراوت و توانائی قبلی را نداشت ولی تیم اطریش که طی چند سال اخیر برای نخستین بار است در فوتبال بانوان اروپا تا این مرحله بیش آمده بالاتر از حد انتظار ظاهر شد و می رفت که با حذف دانمارک شگفتی بزرگتری را در این دوره از رقابتها رقم بزند. تلاش دو تیم در وقتهای قانونی و وقتهای تلف شده و هم چنین دو وقت اضافی نتیجه ای بجز تساوی بدون گل در بر نداشت و در ضربات پنالتی که هیچگاه تعیین کننده حق به حقدار نیست این تیم دانمارک بود که با استفاده از قصه همیشگی- توپ گرد است و دروازه دراز- تیم اطریش را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. دانمارک با درخشش دروازه بان خود موفق شد در ضربات پنالتی سه بر صفر اطریش را ناکام کند.

در بازی دیگر این مرحله نوبت به هلند میزبان رسید که تیم خوش آتیه انگلیس را در بیشه خود با نتیجه سه بر صفر مغلوب کند و با اقتدار راهی دیدار فینال شود. در بیشه خفته انگلیسیها گوئی سه شیرها در خواب بودند و وقتی کمی تکان خوردند سه گل را در حفره های بیشه دیدند که دو تای آن را شیران خواب آلود انگلیس وارد منطقه حفاظت خود کرده بودند. دقیقه ۲۲ مایدما مهاجم قد بلند هلند گل نخست را برای نارنجی پوشان به ثمر رساند و در دقایق ۶۲ وان دوگ روی پاس رایگان و بی صاحب مدافع انگلیس دروازه این تیم را باز کرد و در دقیقه ۹٣ و وقتهای اضافی نوبت به برایت رسید تا شوت مارتین بهترین بازی کن این دوره تاکنون را با میل و اراده خود وارد دروازه خودی کند تا نام وی نیز در این دوره در آرشیو گل زنان ثبت شود.

دیدار فینال روز یکشنبه به قضاوت استر استویلی سوئیس بین هلند و دانمارک برگزار می شود. داوران سوئیس همیشه عصای دست یو فا و فیفا در مواقع حساس بوده اند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست