یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

شکوری راد: کابینه ی روحانی کابینه ی خوبی است!


• اوضاع کشور در روند خوبی قرار گرفته است و فرمایشات رهبری و رییس‌جمهور در مراسم تنفیذ آرامش‌بخش و خوب بود. کابینه آقای روحانی هم یک قدم رو به جلوست ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱٣ مرداد ۱٣۹۶ -  ۴ اوت ۲۰۱۷


علی شکوری راد دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی از کابینه ی حسن روحانی که قرار است فردا به مجلس معرفی شود، دفاع کرد. دفاع دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی از کابینه، در شرایطی صورت می گیرد که پیش از آن اصلاح طلبان بارها نارضایتی خود را از ترکیب احتمالی کابینه اعلام کرده اند. مطابق خبرهای منتشر شده، حسن روحانی در کابینه ی خود برخلاف وعده های قبلی از وزیر زن و همچنین افراد اهل سنت استفاده نکرده است و تعدادی زیادی از وزرای او جهت گیری مخالف نتیجه ی انتخابات ۹۶ دارند. مطابق ارزیابی ها، کابینه ی او نسبت به کابینه ی قبلی، «چرخش به راست» خواهد داشت.
علی شکوری راد دبیرکل حزب ملت ایران اسلامی است که جانشین حزب مشارکت یعنی بزرگترین حزب دوران اصلاحات شده است.

به گزارش ایلنا، دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، در نشست واحدهای این حزب، مراسم تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری دوازدهم را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: اوضاع کشور در روند خوبی قرار گرفته است و فرمایشات رهبری و رییس‌جمهور آرامش‌بخش و خوب بود.

او با ابراز امیدواری از برگزاری خوب مراسم تحلیف گفت: گمان می‌کنم کابینه آقای روحانی یک قدم رو به جلوست. اما فضای چالشی انتخابات باعث شد انتظارات بالا برود. ما می‌دانستیم که آقای روحانی یک اصولگرای میانه‌رو است و در ارزیابی حرکت تردیدی نیست که ما موفق شدیم و می‌دانیم سال ۹۲ کابینه ایشان فراجناحی بود اما به خاطر انتظارات و تبلیغات، بعضی گفتند دولت موفق نبوده است با این حال وقتی چالش تغییرات ملموس راه افتاد، بسیاری دیدند که این نا‌امیدی ناشی از تبلیغات صدا و سیما و رسانه‌های مخالف است.

دبیرکل حزب اتحاد ملت تاکید کرد: برخی تلقین می‌کردند رای روحانی ناشی از هراس روی کار آمدن دیگر کاندیداها بوده اما رای به موفقیت ایشان بود. ما به عنوان حزب نباید دنبال احساس مردم باشیم و این احزاب هستند که می‌توانند به خواسته مردم شکل دهند.

او کابینه روحانی را یک کابینه خوب ارزیابی کرد و گفت: ما باید دنبال عملکرد اصلاح‌طلبانه باشیم، چنانچه واعظی اصولگرا‌ترین وزیر بود اما کارنامه موفقی داشت و با افزایش پهنای اینترنت و ممانعت از فیلترینگ، زمینه‌ساز پیروزی روحانی شد، عملکرد رحمانی‌فضلی نیز عملکرد خوبی بود و حزب اتحاد ملت در همین وزارت کشور مجوز فعالیت گرفت!

شکوری‌راد یادآور شد: گرچه آقای حجتی هم در وزارت کشاورزی به عنوان یک‌ وزیر اصلاح‌طلب عملکرد خوبی داشت و عملکردش رای روستاییان را برای روحانی به ارمغان آورد.

او گفت: درباره افراد کابینه نباید به روحانی فشار بیاوریم و گاهی عملکرد استانداران اصلاح‌طلب هم ضعیف بوده است، به گونه‌ای که استاندار اصفهان عملکرد ضعیفی داشت و از سوی اصلاح‌طلبان معرفی شده بود و باید ما دنبال عملکرد اصلاح‌طلبانه باشیم و روی افراد اصرار نکنیم!


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست