یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تهران در روز تحلیف رئیس جمهور اسلامی تعطیل می شود


• در مراسم تحلیف روحانی در روز شنبه ی آینده، تهران تعطیل خواهد بود. دلیل آن حضور هیات های خارجی در این مراسم اعلام شده است. در محلس نیز سطح امنیتی از «حساس» به «حیاتی» تغییر خواهد کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۹ مرداد ۱٣۹۶ -  ٣۱ ژوئيه ۲۰۱۷


دبیر هیات دولت اعلام کرد کلیه دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی در روز شنبه چهاردهم مرداد ۱۳۹۶ در شهر تهران تعطیل است.
به گزارش ایلنا، محسن حاجی‌میرزایی دبیر هیات دولت اعلام کرد: با توجه به شرکت گسترده هیات‌های خارجی در مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و به منظور برگزاری مناسب و شایسته مراسم مذکور و ایجاد تسهیلات لازم در رفت و آمد هیات‌های خارجی و رفاه حال شهروندان تهرانی، کلیه دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی (غیر از اورژانس و نهادهای امدادی) در روز شنبه چهاردهم مرداد ۱۳۹۶ در شهر تهران تعطیل است.

حضور ۷ رییس‌جمهور و ۱۸ رییس‌مجلس در مراسم تحلیف روحانی
کشورهای ۵+۱ با هیات‌هایی از روسیه در سطح معاون رییس جمهور، فرانسه و آلمان در سطح وزیر مشاور در امور خارجه، انگلستان معاون وزیر خارجه و چین در سطح معاون نخست وزیر در این مراسم حضور خواهند داشت.
علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در یادداشتی پیرامون تحلیف رئیس‌جمهوری نوشت:
پس از توافقنامه برجام اگر‌چه مراسم بین المللی مختلفی در تهران برگزارشده و مقامات و هیات‌های مان بلحاظ عضویت در مجامع و سازمانهای مربوط، برای حضور ذینفع بوده‌اند اما مراسم تحلیف رییس جمهوری دوره دوازدهم در نوع خود اولین نشست رسمی داخلی است که با استقبال بی‌سابقه و گسترده کشورهای جهان برای حضور مقامات برجسته و هیات‌های آن‌ها برگزار می‌شود.
تاکنون حضور هیات‌های بیش از صد کشور در سطوح مختلف در این نشست قطعی و هماهنگ شده است.
خانم موگرینی مسئول سیاست خارجی و نماینده عالی اتحادیه اروپا از جمله برجسته ترین شخصیت هآیی است که در این مراسم حضور می یآبد.
کشورهای ۵+۱ با هیات‌هایی از روسیه در سطح معاون رییس جمهور، فرانسه و آلمان در سطح وزیر مشاور در امور خارجه، انگلستان معاون وزیر خارجه و چین در سطح معاون نخست وزیر در این مراسم حضور خواهند داشت.
از مقامات عالی رتبه تا کنون حضور هفت رییس جمهور و ۱۸ رییس مجلس در مراسم تحلیف رییس‌جمهور قطعی شده است.
از سازمانهای مهم بین المللی حضور دبیران کل گروه D--۸ (سازمان همکاری‌های اقتصادی D۸) و آنکتاد (کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل) و سازمانهای بین المجالس اسلامی و آسیایی (APA) قطعی شده است.

ارتقا سطح امنیتی مجلس از «حساس» به «حیاتی»
حسین ذوالفقاری ، معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در حاشیه نشست معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور در مورد تمهیدات در نظر گرفته شده برای تامین امنیت مراسم تحلیف ریس جمهور در روز شنبه اعلام کرد: همه موارد امنیتی برای روز تحلیف دیده شده، امروز جلسه ای فوق العاده برای مراسم تحلیف در شورای امنیت داریم، سطح امنیت مجلس را در روز تحلیف از سطح حساس به سطح حیاتی ارتقا داده ایم.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست