یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دهمین دوره بازیهای جهانی- لهستان
پایان کار کاراته ایران با ۵ مدال طلا و نقرهاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۵ مرداد ۱٣۹۶ -  ۲۷ ژوئيه ۲۰۱۷پرونده تیم پنج نفره کاراته ایران در دهمین دوره بازیهای جهانی لهستان با یک طلا و چهار نقره بسته شد.
به گزارش خبرنگار مهر، این دوره از مسابقات با حضور ۹۶ کاراته کای برتر در دو بخش کاتا و کومیته انفرادی به مدت دو روز برگزار شد. کاراته ایران در این رقابتها با چهار کاراته کا در بخش مردان و یک کاراته کا در بخش زنان شرکت کرد که حاصل تلاش این تیم طلای با ارزش پورشیب و چهار نقره مهدیزاده، آسیابری، گنج زاده و حمیده عباسعلی بود.
در وزن ٨٤- کیلوگرم ذبیح الله پورشیب و «آراگا» ژاپنی دیدار نهایی را برگزار کردند. نماینده ژاپنی ها که در هفت بازی دو کاراته کا در سالهای گذشته در پیکار با پورشیب برنده از تاتامی خارج شد، در این دیدار مقهور قدرت و آمادگی سرگروه با تجربه تیم ملی کشورمان شد و ۲ بر یک بازنده شد تا پورشیب یک مدال طلای با ارزش کسب کند.
پور شیب پس از برتری مقاب «کامیل واردا» از لهستان، «گوگیتا آرکان» از گرجستان، «اوگار آکتاش» از ترکیه و «کوین پوگنون» از نیوزیلند به این دیدار نهایی راه یافته بود.
علی اصغرآسیابری در وزن۷۵- کیلوگرم دیدار نهایی را ۴ بر ۲ مقابل «استنیسلاو هورنا» از اکراین واگذار کرد و به نشان نقره دست یافت. وی در مرحله نیمه نهایی «توماس اسکات» از آمریکا، و در مرحله مقدماتی هم «جوجی ورمالوا» از فیجی، «هرنانیت وریسیمو» از برزیل و «عمر عبدالرحمان» از مصر را شکست داده بود.
حمیده عباسعلی در وزن ۶۸+ کیلوگرم بدون شکست به نشان نقره دست یافت. وی که با پیروزی مقابل «دومینیکا تاتاروا» از اسلواکی، «ایزابلا رودریگز» از برزیل و «آنه فلورنیتن» از فرانسه به دیدار نهایی راه پیدا کرده بود، در این مرخله و در مبارزه با «آیومی» از ژاپن به تساوی دست یافت و با رای داوران بازنده معرفی شد و نقره گرفت.
سجاد گنج زاده هم که در مبارزه نخست دور مقدماتی مقابل «کاگاوا» ژاپنی نتیجه را واگذار کرده بود، در دیدار نهایی هم در پیکار با وی بازنده شد و نقره دیگر را برای تیم کشورمان کسب کرد. وی در وزن ۸۴+ کیلو گرم پیش از فینال «اشرف اوچن» از مراکش، «رودریگو روجاس» از شیلی و «جاناتان هورنه» از آلمان را شکست داده بود.
شب گذشته هم امیرمهدیزاده در وزن ۶۰- کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شد.
در تاریخ ۳۶ ساله این بازیها تیم کاراته کشورمان تنها دو برنز از این رقابتها کسب کرده بود، که پورشیب هم طلسم شکست ناپذیری رقیب ژاپنی را شکست و هم یک نشان طلای با ارزش را به تیم ملی ایران تقدیم کرد.
در پایان رقابتهای کاراته ژاپن با ۴ طلا ، ۲ نقره و ۱ برنز عنوان نخست را کسب کرد. فرانسه با ۲ طلا و ۲ برنز در مکان دوم ایستاد و ایران با ۱ طلا و ۴ نقره سوم شد. اوکراین با ۱ طلا و ۱ نقره چهارم و برزیل با ۱ طلا و ۱ برنز پنجم شدند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست