یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فوتبال بانوان - یورو۲۰۱۷ - هلند
حذف نایب قهرمان، درخشش هلند، جدال مدعیان برای صعوداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ٣ مرداد ۱٣۹۶ -  ۲۵ ژوئيه ۲۰۱۷اخبار روز- بخش ورزشی: فوتبال بانوان اروپا وارد رقابت با فوتبال مردان این قاره شده است. در یورو ۲۰۱۶ فرانسه، تیمهای تازه وارد شگفتی ساز شدند و تیمهایی که شانس صعود به جمع چهار تیم را نداشتند نه فقط به این مرحله رسیدند بلکه تیمی مثل پرتغال با کسب عنوان قهرمانی و شکست دادن فرانسه میزبان؛ شگفتی های یورو ۲۰۱۶ را کامل کرد.
نخستین و مهمترین شگفتی فوتبال بانوان یورو ۲۰۱۷ حذف تیم صاحب نام نروژ از گردونه مسابقات بود. تیم نروژ که چهار سال قبل در سوئد در فینال مغلوب آلمان شد و نایب قهرمانی آن دوره را کسب کرد، در مسابقات امسال در گروهی قرار گرفت که تیمهای هلند-بلژیک-دانمارک حضور داشتند. نروژ بدون کسب امتیازی و با سه شکست و قرار گرفتن در رتبه چهارمی جدول اغلب کارشناسان و صاحبنظران فوتبال بانوان را غافلگیر و متحیر و متعجب کرد.
تیم بانوان هلند نیز تاکنون شگفتی ساز بوده و در حالی که در گروه سختی قرار داشت با قاطعیت هر سه بازی دور مقدماتی خود را برابر تیمهای دانمارک –نروژ و بلژیک با پیروزی پشت سر گذاشت و با کسب ۹ امتیاز به عنوان تیم نخست به مرحله یک چهارم نهائی صعود کرد و تیم دانمارک نیز با دو پیروزی مقابل بلژیک و نروژ و یک شکست برابر هلند میزبان بازیها به عنوان تیم دوم گروه آ به مرحله یک چهارم نهائی صعود کرد.
امشب نیز تکلیف تیمهای صعود کننده در گروه ب روشن خواهد شد. در این گروه دو تیم مدعی قهرمانی در برابر حریفان خود قرار می گیرند. آلمان قهرمان دوره قبل با روسیه بازی دارد و سوئد تیم سوم دوره قبل با ایتالیا. دیدار سوئد و آلمان در بازی نخست این دوره از تورنمنت بدون گل مساوی شد. سوئد برابر روسیه دو بر صفر برنده شد و آلمان نیز با نتیجه دو بر یک از سد ایتالیا گذشت. هر دو تیم چهار امتیازی هستند و سوئد بخاطر تفاضل گل صدر نشین است. روسیه که در بازی نخست ایتالیا را یک بر صفر مغلوب کرده در صورتی که در دیدار امشب مقابل آلمان پیروز شود هم بزرگترین شگفتی را رقم می زند و باعث حذف آلمان ها می شود و هم این که در صورت شکست سوئد و یا تساوی این تیم برابر ایتالیا آنگاه است که روسها به صدر جدول تکیه خواهند زد. شکست سوئد با دو گل مقابل ایتالیا و شکست آلمان با نتیجه دو بر یک برابر روسیه شانس صعود را به بطور مساوی به هر دو تیم سوئد و آلمان خواهد داد که بعد از گل زده و گل خورده و تفاضل و بازی مستقیم نوبت به سایر شمارش ها است که کدام تیم در جایگاه دوم برای صعود به مرحله بعد قرار گیرد.
تیم انگلیس که در جام جهانی ۲۰۱۵ کانادا خوش درخشید و به مقام سوم رسید در یورو ۲۰۱۷ نیز تاکنون با اقتدار دو بازی نخست خود را پایان برده است. برد پرگل ۶ بر صفر مقابل اسکاتلند و سپس مغلوب کردن دو بر صفر اسپانیا نشانه این اقتدار است.
نتایج دیدارهای انجام شده در گروههای چهارگانه تاکنون:

نتایج گروه آ
هلند یک نروژ صفر
دانمارک یک بلژیک صفر
نروژ صفر بلژیک دو
هلند یک دانمارک صفر
نروژ صفر دانمارک یک
بلژیک یک هلند دو
در این گروه هلند صدرنشین و دانمارک تیم دوم به مرحله یک چهارم نهائی صعود کردند.

نتایج گروه ب
ایتالیا یک روسیه دو
سوئد صفر آلمان صفر
سوئد دو روسیه صفر
آلمان دو ایتالیا یک
دیدارهای باقی مانده. امشب سه شنبه سوئد با ایتالیا و آلمان با روسیه. همه دیدارهای آخر گروهها همزمان است.

نتایج گروه ث
اطریش یک سوئیس صفر
فرانسه یک ایسلند صفر
ایسلند یک سوئیس دو
فرانسه یک اطریش یک
دیدارهای باقی مانده. چهار شنبه. ایسلند با اطریش و سوئیس با فرانسه. همه دیدارهای آخر گروهها همزمان است.

نتایج گروه د
اسپانیا دو پرتغال صفر
انگلیس ۶ اسکاتلند صفر
اسکاتلند یک پرتغال دو
انگلیس دو اسپانیا صفر
دیدارهای باقی مانده این گروه. پنچ شنبه. اسکاتلند با اسپانیا و پرتغال با انگلیس . همه دیدارهای آخر گروهها همزمان است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست