یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کارگران اعتصابی هفت تپه، جاده ی اندیمشک - اهواز را بستند


• کارگران نیشکر هفت تپه امروز سوم مردادماه، در ادامه ی اعتراضات خود، با شعار «ما هنوز گرسنه ایم»، اقدام به بستن جاده ی ترانزیت اندیمشک - اهواز کردند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ٣ مرداد ۱٣۹۶ -  ۲۵ ژوئيه ۲۰۱۷اتحادیه آزاد کارگران ایران: بدنبال اعتصاب و تجمع متحدانه دیروز کارگران شرکت نیشکر هفت تپه که با همراهی بخشهایی از خانواده های آنان انجام شد امروز نیز آنان بدلیل بی توجهی کارفرما به خواستهایشان به اعتصاب و تجمع خود همراه با خانواده هایشان ادامه دادند.
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، صبح امروز پس از تجمع کارگران نیشکر هفت تپه در مقابل کارخانه و تداوم بی توجهی های کارفرما به مطالبات بر حق شان، آنان خشمگینانه به سمت جاده بین المللی اهواز اندیمشک حرکت کرده و علیرغم گرمای طاقت فرسا، فاصله ده کیلومتری شرکت تا این جاده را پیموده و از ساعت ۹ صبح اقدام به بستن هر دو طرف آن کردند.
علیرغم ترافیک بسیار سنگینی که در این جاده ایجاد شد بجز چند ماشین از نیروهای انتظامی و برخی حراستیهای کارخانه، هیچیک از مسئولین شهر شوش در محل حاضر نشدند و کارگران اعتصابی هفت تپه ساعت یازده صبح به میل و اراده خود جاده را باز کرده و با ترک سه راه خوانساری (محل انسداد جاده توسط کارگران) عازم محل کارخانه شدند.
بنا بر این گزارش، با رسیدن کارگران خشمگین نیشکر هفت تپه به محل شرکت، قائم مقام کارخانه نصیری افشار، با حضور در جمع کارگران تلاش کرد با وعده و وعید اقدام به آرام کردن آنان کند که با عکس العمل تند کارگران و شعار "افشار حیا کن نیشکر را رها کن" مواجه و بسرعت از محل متواری شد. بدنبال این وضعیت نیروهای انتظامی با استفاده از گاز اشک آور و زدن آن به سوی کارگران تلاش کردند آنان را متفرق کنند اما با مقاومت کارگران مواجه و در نتیجه درگیرهای پیش آمده شیشه های چند ماشین شکسته شد.
بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، در پی این درگیری، کارگران اعتصابی نیشکر هفت تپه با میل و اراده خود حوالی ساعت ۱٣ به تجمع شان پایان دادند و اعلام کردند در صورت عدم رسیدگی فوری به خواستهایشان، از فردا صبح اعتراضات خود را باز هم تشدید خواهند کرد. کارگران شرکت نیشکر هفت تپه امروز در حالی به تجمع خود در محل کارخانه پایان دادند که بدلیل درگیریهای پیش آمده و بسته شدن جاده بین المللی اهواز اندیمشک توسط کارگران، قائم مقام کارخانه به شورای تامین شهر احضار و عازم آنجا شد.
وضعیت بحرانی حاضر در این شرکت بزرگ کشت و صنعت از زمان واگذاری آن به بخش خصوصی از ۱۵ ماه پیش ادامه دارد و تاکنون دولت روحانی و مسئولین شهر هیچ اقدام موثری در پایان دادن به وضعیت مصیبت بار کارگران شرکت نیشکر هفت تپه انجام نداده اند.
در حال حاضر کارگران این شرکت علاوه بر خواست پرداخت سه ماه دستمزد معوقه و دیگر مطالبات معوقشان، خواهان پایان دادن به وضعیت امنیتی در کارخانه، اخراجهای فله ای و انجام تعهدات کارفرما در قبال کارگران بازنشسته و اجرائی شدن مصوبه مجلس در مورد بازنشستگی کارگران نی بر و خلع ید از مالک خصوصی و بازگرداندن آن به بخش دولتی هستند.

تصاویر مربوط به اعتراض امروز کارگران است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست