یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

چند نفر دستگیر شدند
پلیس اجازه ی برگزاری مراسم بزرگداشت شاملو را نداد


• بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری و بکتاش آبتین شاعر و فیلم ساز از جمله افراد دستگیرشده در این مراسم هستند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲ مرداد ۱٣۹۶ -  ۲۴ ژوئيه ۲۰۱۷ده ها نفر از دوستداران احمد شاملو، که به دعوت کانون نویسندگان ایران، امروز در سالگرد درگذشت این شاعر معروف ایرانی قصد ادای احترام به او را داشتند، اجازه حضور بر سر مزارش را نیافتند. دست کم سه تن از شهروندان حاضر در محل نیز توسط نیروهای انتظامی دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نیروهای انتظامی با حضور در امام زاده طاهر استان البرز و بستن درهای امامزاده اجازه ورود به شهروندانی که برای بزرگداشت هفدهمین سالگرد احمد شاملو گردهم آمده بودند را نداده اند.

بنابر گزارشات دریافتی، دست کم سه شهروند به نامهای بهنام ابراهیم زاده، بکتاش آبتین و یحیی‌پور توسط نیروهای انتظامی حاضر در محل بازداشت شدند. همچنین گزارشات تایید نشده ای از بازداشت فریبرز رئیس دانا نیز منتشر شده است.


نیروهای انتظامی به حاضرین گفتند در صورتی که متفرق شوند دو فرد بازداشت شده آزاد خواهند شد، با اینحال تا زمان تنظیم این گزارش خبری از آزادی آنان به دست نیامده است.

یکی از حاضرین در محل به هرانا گفت “نیروهای پلیس و لباس شخصی در تعداد پرشماری حضور داشتند و ضمن جلوگیری از ورود حاضران معدود افرادی که موفق شده بودند به نحوی خود را به مزار احمد شاملو برسانند را نیز بیرون کردند.”

احمد شاملو، شاعر، نویسنده، روزنامه نگار و مترجم ایرانی که در سال ۱۳۰۴ در تهران به دنیا آمده بود، روز دوم مرداد ۱۳۷۹ پس از مدت‌ها بیماری در گذشت.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست