یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حذف ناباورانه تیم ملی امید از رقابتهای زیر ۲۳ سال آسیااخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲ مرداد ۱٣۹۶ -  ۲۴ ژوئيه ۲۰۱۷تیم ملی امید ایران دیروز در بازی اش مقابل تیم ملی امید عمان دو بر صفر شکست خورد.
به گزارش سایت نود، تیم ملی امید ایران در بیشکک قرقیزستان به مصاف تیم ملی امید عمان رفت. با توجه به اختلاف سنی ۳تا ۴ ساله بازیکنان تیم ملی امید عمان با تیم ملی امید ایران مشخص بود که ملی پوشان ایرانی کار راحتی ندارند.
در هر حال برتری عمانی ها باعث شد تا در نیمه دوم و در دقایق ابتدایی به گل برسند. جمیل در دقیقه ۴۸ برای عمان گلزنی کرد. تلاش ملی پوشان تیم ملی امید هم برای زدن گل تساوی باعث شد تا آنها حسابی جلو بکشند اما روی یک ضد حلمه عمانی ها توسط محسن الغثانی به گل رسیدند.
عمانی ها نتیجه دو بر صفر را تا پایان حفظ کردند و تعویض های پی در پی امیرحسین پیروانی هم جواب نداد.
ایران برای صعود مستقیم حتما باید از سد عمان می گذشت یا اینکه حداقل با گرفتن تساوی شانسش را برای صعود زنده نگاه می داشت.
تیم ملی امید ایران که با امیدواری زیادی به رقابتهای مقدماتی زیر ۲۳ سال آسیا رفته بود پس از شکست دو بر صفر مقابل عمان نتوانست به مرحله نهایی رقابتهای زیر ۲۳ سال آسیا صعود کند. مرحله نهایی این رقابتها ژانویه امسال در چین برگزار می شود و به طور ناباورانه ای تیم ملی امید ایران در این رقابتها حضور نخواهد داشت.
ایران که با برد دو بر یک مقابل قرقیزستان میزبان پا به مسابقه دوم گذاشته بود با تساوی یا شکست دادن عمان به مرحله نهایی صعود می کرد. تساوی می توانست ایران را در جمع بهترین تیم های دوم مسابقات جای دهد. از گروههای ۱۰ گانه، ۱۰ تیم اول به مرحله نهایی صعود می کردند و ۶ تیم دوم که بهترین عملکرد را در میان گروههای ده گانه داشتند مجوز حضور در مرحله نهایی را دریافت می کردند اما در کمال ناباوری تیم امید ایران در میان ۱۰ تیم دوم رقابتها هفتم شد و از راهیابی به دور نهایی بازماند.
تیم ملی امید ایران در حالی از دور مقدماتی حذف شد که گروه سه تیمی اش باعث شده بود تا طبق قوانین تیم های چهارم ۹ گروه دیگر از جدول مسابقات حذف شوند. با توجه به تساوی بازی سوریه با قطر و شکست ترکمنستان مقابل هند، تیم سوریه هم به عنوان یکی از تیم های دوم صعود کرد تا ایران بختی برای صعود نداشته باشد. اگر تیم هند، ترکمنستان را شکست نمی داد، ایران می توانست یکی از تیم های صعود کننده باشد. سوریه هم اگر به قطر می باخت فرصت صعود را پیدا نمی کرد اما برد سه بر یک هند مقابل ترکمنستان باعث شد تا ایران در بین تیم های دوم گروههای ده گانه هفتم شود.
آنطور که امیرحسین پیروانی در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی اعلام کرده تصمیم حضور تیم ملی زیر ۲۳ سال بازیکنان ۲۰ ساله تصمیمی بوده که فدراسیون فوتبال گرفته است. پیروانی در صحبتهایش تاکید کرده که مسئولیت شکست با اوست اما تصمیمی بوده که فدراسیون فوتبال پس از همفکری با کارلوس کی روش گرفته است. تصمیمی که باعث شد با تیم ملی جوانان با سه سال اختلاف سنی به رقابتهای مقدماتی زیر ۲۳ سال پا بگذارد. همان زمان برخی معتقد بودند که فدراسیون فوتبال می تواند بازیکنان بین رده سنی ۲۱ تا ۲۳ سال را به ترکیب تیم ملی جوانان اضافه کند تا حداقل تیم ملی امید از این مرحله صعود کند اما ظاهرا هم فدراسیون و هم کادرفنی تیم ملی امید تیم های قرقیزستان و عمان را هم دست کم گرفته بودند. البته این نکته را نباید فراموش کرد که تیم ملی امید با توجه به کمبود زمان بدون تدارکات مناسب، بازیهای دوستانه و در اختیار نداشتن چند بازیکن اصلی به بیشکک رفته بود.
به این ترتیب تیم های عمان، عراق، قطر، ازبکستان، فلسطین، استرالیا، کره شمالی، مالزی، کره جنوبی، چین به عنوان تیم های اول و تیم های تایلند، سوریه، ویتنام، اردن، ژاپن و عربستان سعودی به عنوان تیم های دوم به مرحله نهایی این رقابتها صعود کردند. رقابتهایی که در ژانویه ۲۰۱۸ بدون حضور تیم ملی امید ایران قرار است برگزار شود! 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست