یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

با ۴ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز
کشتی آزاد نوجوانان ایران قهرمان آسیا شداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱ مرداد ۱٣۹۶ -  ۲٣ ژوئيه ۲۰۱۷تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز قهرمان رقابت های آسیایی تایلند شد.
به گزارش ایسنا، مسابقات کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۷ روزهای ٣۱ تیر و اول مردادماه در شهر بانکوک تایلند برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط سید عرفان جعفریان، مهدی عشقی، عباس فروتن و سید مهدی هاشمی در اوزان ۴۶، ۵۴، ٨۵ و ۱۰۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا، مرتضی پورمرتضوی و میثم زارع در اوزان ۵٨ و ۷۶ کیلوگرم صاحب مدال نقره و مهدی ویسی و سید مبین حسینی در اوزان ۴۲ و ۶۹ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد و با ۷۹ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید.

رده بندی تیمی: ۱- ایران ۷۹ امتیاز ۲- هند ۷۲ امتیاز ٣- قزاقستان ۷۲ امتیاز ۴- ژاپن ۶٣ امتیاز ۵- ازبکستان ۵٨ امتیاز ۶- قرقیزستان ۵٨ امتیاز

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز دوم این رقابت ها به شرح زیر است:
در وزن ۴۶ کیلوگرم سید عرفان جعفریان پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۲ مقابل کشتی گیری از کشور ازبکستان به پیروزی رسید وی در دور بعد نیز با نتیجه ۵ بر ٣ از سد حریف هندی گذشت و به دیدار پایانی رسید. جعفریان در این دیدار در مصاف با کشتی گیر قزاقستانی با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و قهرمان شد. (۱- ایران ۲- قزاقستان ٣- هند و ژاپن)

در وزن ۵۴ کیلوگرم مهدی عشقی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد حریف مغولی خود گذشت وی در دور بعد نیز با همین نتیجه از سد کشتی گیر کره جنوبی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله نیز با نتیجه ٨ بر ۵ برابر نماینده کشور قرقیزستان به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. عشقی در دیدار نهایی مقابل کشتی گیر هندی با نتیجه ۴ بر ۲ به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد. (۱- ایران ۲- هند ٣- ژاپن و قزاقستان)

در وزن ۶٣ کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور اول با نتیجه ۴ بر ۲ نماینده قزاقستان را شکست داد اما در دیدار دوم مقابل حریفی از کشور ژاپن ۷ بر ۵ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ژاپنی در دور بعد، مقصودی از دور رقابت ها کنار رفت و هفتم شد. (۱- ازبکستان ۲- مغولستان ٣- هند و ژاپن)

در وزن ۶۹ کیلوگرم سید مبین حسینی در مبارزه نخست مقابل کشتی گیری از کشور کره جنوبی با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور بعد مقابل کشتی گیر پاکستانی با نتیجه ۶ بر ۷ مغلوب شد اما با توجه به حضور حریف پاکستانی در دیدار فینال، مبین حسینی در گروه شانس مجدد با نتیجه ۱۱ بر ۲ کشتی گیر ازبکستانی را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. حسینی در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۶ حریف مغولی خود را شکست داد و صاحب مدال برنز شد. (۱- قزاقستان ۲- پاکستان ٣- هند و ایران)

در وزن ۷۶ کیلوگرم میثم زارع پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ٣ بر صفر از سد کشتی گیر ازبکستانی گذشت وی در دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر حریف قرقیزستانی خود را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. زارع در این دیدار مقابل نماینده کشور هند با نتیجه ۷ بر ۶ مغلوب شد و به مدال نقره رسید. (۱- هند ۲- ایران ٣- ژاپن و قرقیزستان)

در وزن ٨۵ کیلوگرم عباس فروتن پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل کشتی گیر قزاقستانی با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور بعد نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر حریف چینی را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. فروتن در دیدار پایانی مقابل کشتی گیر ازبکستانی با نتیجه ۱۰ بر ٨ به پیروزی رسید و قهرمان شد.

در وزن ۱۰۰ کیلوگرم سید مهدی هاشمی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر کشتی گیر ژاپنی را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه ۱۲ بر یک از سد حریف تاجیکستانی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله نیز با ضربه فنی کشتی گیر قزاقستانی را شکست داد و فینالیست شد. هاشمی در این دیدار با نتیجه حریف ترکمنستانی را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز نخست این مسابقات نیز به شرح زیر است:

در وزن ۴۲ کیلوگرم مهدی ویسی پس از استراحت در دور نخست در دور بعد مقابل کشتی گیری از کشور ازبکستان با نتیجه ۶ بر ۲ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار نماینده کشور قزاقستان را با نتیجه ٨ بر ۲ مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد. (۱- ازبکستان ۲- ژاپن ٣- ایران و قرقیزستان)

در وزن ۵۰ کیلوگرم محمد ابراهیمی در کشتی مقابل نماینده کشور هند با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست کشتی گیر هندی در دورهای بعد، ابراهیمی از دور رقابت ها کنار رفت و دهم شد. (۱- کره جنوبی ۲- قزاقستان ٣- ازبکستان و مغولستان)

در وزن ۵٨ کیلوگرم که مرتضی پورمرتضوی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر کشتی گیر یمنی را مغلوب کرد وی در دور بعد نماینده کشور قزاقستان را با نتیجه ۲ بر ۲ شکست داد و در دور سوم نیز با نتیجه ۶ بر صفر کشتی گیر قرقیزستانی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار در مقابل حریف هندی با نتیجه ۴ بر ٣ مغلوب شد و به مدال نقره رسید. (۱- هند ۲- ایران ٣- ژاپن و قزاقستان)
پیش از این نیز تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران با ٣ طلا، ۵ نقره و یک برنز بر سکوی نخست آسیا قرار گرفت.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست