یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

شمار مبتلایان به وبا در یمن به ۶۰۰ هزار نفر خواهد رسید


• سازمان بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد در صورت ادامه شرایط فعلی در یمن، انتظار می‌رود شمار بیماران مبتلا به وبا در این کشور تا پایان سال ۲۰۱۷ به ۶۰۰ هزار نفر برسد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱ مرداد ۱٣۹۶ -  ۲٣ ژوئيه ۲۰۱۷سازمان بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد در صورت ادامه شرایط فعلی در یمن، انتظار می‌رود شمار بیماران مبتلا به وبا در این کشور تا پایان سال ۲۰۱۷ به ۶۰۰ هزار نفر برسد.

به گزارش روز یک‌شنبه (اول مرداد) خبرگزاری آلمان، پیتر ماوریر، رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ این اظهارات را در یمن بیان کرده است.
وی بدنبال شیوع بی‌سابقه وبا در این کشور، شخصاً به منطقه سفر کرده تا میزان بحرانی بودن شرایط را از نزدیک بررسی کند.
رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ گفته که جنبه اندوهناک‌تر ماجرا اینجاست که وبا یک بیماری قابل پیشگیری است و آنچه در یمن رخ داده، یک «فاجعه انسانی و ساخته بشر» است.
ماوریر در بیانیه‌ای افزوده که شیوع وبا در یمن نتیجه مستقیم جنگ داخلی، نابودی ساختارهای غیرنظامی و از میان رفتن سامانه بهداشتی این کشور است.
بحران در یمن به‌دنبال درگیری میان حکومت این کشور که از سوی عربستان حمایت می‌شود و شورشیان حوثی که مورد حمایت ایران قرار دارند از سال ۲۰۱۴ آغاز شده و هر روز تشدید می‌شود.
بر اساس اعلام صلیب سرخ، تنها ۴۵ درصد از امکانات پزشکی این کشور کارایی دارند و بقیه از کار افتاده‌اند.
وبا که از طریق آب آلوده به انسان منتقل می‌شود، یک بیماری قابل درمان است، اما اگر مورد بی‌توجهی قرار بگیرد، می‌تواند در عرض چند ساعت باعث مرگ شود.
آن‌طور که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده طی سه ماه گذشته، ۳۲۰۰ نفر در یمن به وبا مبتلا شده‌اند و بیش از ۱۸۰۰ نفر بر اثر این بیماری جان باخته‌اند.
سازمان صلیب سرخ همچنین نسبت به امکان شیوع سایر بیماری‌ها همچون مالاریا در یمن به دلیل از کار افتادن بخش عظیمی از سامانه‌های پزشکی و بهداشتی این کشور هشدار داده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست