یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هشدار ترامپ به جمهوری اسلامی
در مورد ادامه بازداشت آمریکایی ها


• دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار داد ایران در صورت ادامه بازداشت شهروندان آمریکایی با «عواقبی جدید و جدی» مواجه خواهد شد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ٣۱ تير ۱٣۹۶ -  ۲۲ ژوئيه ۲۰۱۷


دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده هشدار داد که ایران در صورت ادامه بازداشت شهروندان آمریکایی با «عواقبی جدید و جدی» مواجه خواهد شد. وزیر امور خارجه ایالات متحده نیز همزمان با عمان، کشوری که عموماً بین واشنگتن و تهران میانجیگری می‌کند، دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری ها، کاخ سفید جمعه، ۲۱ ژوئیه در بیانیه‌ای که هشدار شدیداللحن رئیس‌جمهوری ایالات متحده علیه تهران را بازتاب داد، به روبرت لوینسون، سیامک و باقر نمازی به عنوان شهروندان زندانی این کشور در ایران اشاره کرد.
لوینسون مأمور امنیتی سابق ایالات متحده است که ۱۰ سال پیش در ایران ناپدید شد. دولت ایالات متحده جایزه‌ای پنج میلیون دلاری برای اطلاعات منجر به بازگشت امن او به کشورش تعیین کرده.
سیامک نمازی، ۴۶ ساله نیز یک تاجر ایرانی‌ـ‌آمریکایی است که همراه با باقر نمازی، پدر ۸۰ ساله‌اش از اکتبر ۲۰۱۵ در اسارت جمهوری اسلامی به سر می‌برد. سپاه پاسداران این دو تن را به اتهام «جاسوسی و همکاری با دولت متخاصم ایالات متحده» بازداشت کرد. آشنایان او اما دلیل سفرش به تهران را ملاقات خانواده‌اش دانسته‌اند.
بیانیه کاخ سفید ادعا کرد که دولت ترامپ در حال «مضاعف‌کردن تلاش‌ها» برای بازگرداندن تمام آمریکایی‌هایی است که «ناعادلانه» در خارج از مرزهای این کشور به زندان افتاده‌اند.
زی یو وانگ ۳۷ ساله، یک پژوهشگر چینی‌تبار آمریکایی نیز از سوی ایران به ۱۰ سال زندان محکوم شده. او که در زمینه مناسبات بین‌المللی ایران دوران قاجار تحقیق می‌کرد، مرداد ۱۳۹۵ هنگام خروج از این کشور به اتهام جاسوسی بازداشت شد.
کاخ سفید در بیانیه‌ منتشرشده ایران را مسئول سلامت شهروندان آمریکایی اسیر در این کشور دانست.
ایران در سال‌های اخیر تعداد کم‌سابقه‌ای از افراد دوتابعیتی را بازداشت کرده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست