یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بازداشت چند فعال اجتماعی در خوزستان


• در هفته های گذشته ماموران امنیتی چندین فعال اجتماعی و فرهنگی عرب در خوزستان را دستگیر کرده اند. اکثر دستگیر شدگان زیر هیجده سال هستند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲٨ تير ۱٣۹۶ -  ۱۹ ژوئيه ۲۰۱۷


هفته گذشته نیروهای امنیتی یک فعال عرب و کاربر فضای مجازی بنام احمد حمدانی ۱۷ ساله از اهالی دزفول را در شهر اراک بازداشت و به محل نامعلومی منتقل کرده است. بنا به گزارش فعالان حقوق بشر، احمد حمدانی برای گردش به شهر اراک سفر کرده بود او پیشتر بدلیل فعالیت در شبکه های اجتماعی به اداره اطلاعات احضار شده بود.خانواده حمدانی از سرنوشت فرزندشان تا کنون هیچگونه اطلاعی ندارند.

بنا به این گزارش، هفته گذشته نیروهای امنیتی یک فعال دیگر عرب بنام صادق حیدری را در بازار شهر اهواز بازداشت کردند و از سرنوشت ودلیل بازداشت این فعال اطلاعی در دست نیست.

شنبه ۲۴ تیرماه ۱٣۹۶، شاعر سمیر چنانی، ۲۵ ساله، اهل شهر شوش نیز هنگام احضار در اداره اطلاعات بازداشت شد. سمیر چنانی بدلیل فعالیتهای فرهنگی و شرکت در مراسم شعر و سرودن شعرهای ملی و حماسی به اتهام تبلیغ علیه نظام سابقه بازداشت داشته است.

اول تیرماه سال جاری نیز یک نوجوان ۱۶ ساله بنام علی بنی طریف از اهالی شهر اهواز کوی آخر اسفالت در منزل پدریش توسط مأموران اداره اطلاعات اهواز بازداشت شد. بنا به منابع محلی، علی بنی طریف در فضای مجازی فعالیت زیادی داشته است. یک منبع نزدیک به خانواده بنی طریف می گوید: خانواده علی به ستاد خبری و دادگاه انقلاب و زندان نوجوانان (کانون اصلاح و تربیت فجر) مراجعه اما هیچگونه خبری از سرنوشت فرزندشان به آنها داده نشده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست