یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

خامنه ای: در ستایش لاجوردی فیلم بسازید!


• بنابه خبری که امروز منتشر شد، علی خامنه ای در اسفند ماه گذشته با عوامل فیلم «ماجرای نیمروز» دیدار کرده و ضمن حمایت از این فیلم، از آن ها خواسته است در تجلیل از اسداله لاجوردی نیز فیلم بسازند! ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲۴ تير ۱٣۹۶ -  ۱۵ ژوئيه ۲۰۱۷


 حکومت دفاع از کشتارهای دهه ی شصت را صراحت بخشیده است. تجلیل علی خامنه ای رهبر حکومت اسلامی از فیلم «ماجرای نیمروز»، و درخواست او برای ساختن فیلم در تجلیل از اسداله لاجوردی قاتل تعداد بیشماری از زندانیان سیاسی در ایران، بیانگر این واقعیت است که رهبر حکومت و پیروان او همچنان بر «خط خونین دهه ی شصت» حرکت می کنند.
امروز خبرگزاری ها در ایران متن خبری را منتشر کرده اند، که هر چند مربوط به اسفند ماه سال گذشته است، اما در آن رهبر حکومت از این کشتارها به صورتی آشکاری حمایت می کند.

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی خبر داده، پس از اکران فیلم ماجرای نیمروز در سی‌وپنجمین دوره جشنواره فیلم فجر، این فیلم در برای رهبر حکومت، اکران شد و پس از آن عوامل این فیلم در ۱ اسفندماه ۱۳۹۵ به دیدار مقام رهبری رفتند و او ضمن تفقد عوامل این اثر گفته است: «این فیلم بسیار خوب بود. همه اجزاء فیلم عالی بود، کارگردانی عالی بود. بازی‌ها عالی، قصه عالی بود. فیلم خوش ساخت بود.»
رهبر حکومت با اشاره به سکانسی از این فیلم درباره محاصره و پاکسازی خانه موسی خیابانی توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی گفت: «آن روزی که این قضیه (محاصره منزل موسی خیابانی) اتفاق افتاد من محضر امام. بچه‌ها آمدند و گفتند؛ از جمله همین آقای سیف‌اللهی (رحیم در فیلم)؛ آمدند و گفتند که قضیه تمام شده. آمدند که به امام گزارش بدهند. با دیدن فیلم شیرینی آن روز تکرار شد»
وی درباره لزوم توجه سینما به لاجوردی خطاب به کارگردان ماجرای نیمروز گفت: «انشاالله یک کاری هم برای آقای لاجوردی بکنید. ایشان از آن شخصیت‌هایی است که شایسته است برایشان کار انجام بشود. در این فیلم اسمش بود اما لاجوردی کسی است که از قبل از انقلاب ما به او می‌گفتیم «مرد پولادین»
خامنه ای در پایان نیز خاطر نشان کرد: «فیلم خیلی خوب بود. خیلی عالی بود».

مرکز اسناد انقلاب اسلامی اعلام کرده است فیلم «ماجرای نیمروز» با حمایت این مرکز و بر اساس اسناد آن ساخته شده است. این فیلم درگیری سال های اول انقلاب بین سازمان مجاهدین خلق و حکومت را به صورتی یک طرفه و دروغ تصویر کرده و فیلمی است در خدمت تحکیم سیاست سرکوبگرانه ای که حکومت اسلامی از ابتدای انقلاب در برابر مخالفین خود در پیش گرفته است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست