یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

با وعده ترانسفر، میلیاردها تومان به جیب زدند!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲٣ تير ۱٣۹۶ -  ۱۴ ژوئيه ۲۰۱۷به گزارش سایت نود، با اینکه چند هفته پیش خبر بازداشت تنی چند از فعالان فوتبال منتشر شد اما مشخص نبود که بازداشت ها به چه دلیل اتفاق افتاده است. هیچ جزییاتی هم در این باره توسط هیچ نهادی منتشر نشد.

پیگیریهای سایت نود نشان داد دلیل این بازداشت ها، کلاهبرداری یک باند حرفه ای از خانواده ها و بازیکنان رده سنی پایه بوده است.
در واقع یک باند بزرگ متشکل از برخی فعالان فوتبال با عناوین مختلف، بازیکنان رده سنی پایه و خانواده هایشان را با وعده های واهی فریب داده اند و از هر کدام مبالغ بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان گرفته اند. وعده آنها لژیونر شدن بازیکنان بوده و آنها را با هماهنگی های عجیب و غریب با برخی باشگاههای کشورهای آذربایجان، ارمنستان و تایلند، به شهرهای این سه کشور انتقال داده اند.
این باند با این وعده که بازیکنان را ترانسفر می کند و پول خوبی نصیب بازیکنان و خانواده ها می شود، مبالغی سنگین از آنها دریافت کرده اند و پس از اینکه بازیکنان را برای تست دادن به باشگاههای خارجی می بردند، پاسپورت آنها را می گرفتند و دیگر به آنها پس نمی دادند.
در نهایت پس از رد شدن بازیکنان در تست، بخش دیگری از پروژه کلاهبرداری را به این صورت پیاده کرده اند که انگار بازیکنان در تست قبول شده اند و بازیکن فلان باشگاه خارجی شده اند.
عوامل این باند با هماهنگی باشگاههای خارجی سه کشور یاد شده، بدون دادن پاسخ مشخص به بازیکنان، آنها را برای اسکان به مکانهایی شبیه به مسافرخانه ها و خوابگاههایی در حد دخمه برده اند و وضعیت تغذیه نامناسبی هم برای بازیکنان به وجود آورده اند.
این در حالی است که قبل از گرفتن پول به بازیکنان و خانواده ها اعلام کرده اند که آنها به هتل های سه و چهار ستاره برده می شوند و در بهترین وضعیت اسکان داده خواهند شد. دیگر وعده هایی که به بازیکنان داده شده، حضور در تیم های پرطرفدار ایران و تیم های ملی در رده های مختلف سنی هم بوده است!
به نظر می رسد کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در این ماجرا پیگیریهای خوبی داشته و توانسته با همکاری نهادهای نظارتی به بازداشت عوامل این باند کمک کند. باید دید چه زمانی جزییات بیشتری از این ماجرای تکان دهنده رسانه ای می شود.
سایت نود اطلاعات دیگری هم در این باره دارد اما به دلیل نبود اسناد معتبر و همچنین عدم اطمینان از صحت برخی اطلاعات مربوط به بازداشت شدگان، فعلا اقدام به انتشار اخبار تکمیلی نخواهد کرد و امیدوار است تا فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق در صورت صلاحدید در این باره اظهار نظر کنند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست