یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

زورآزمایی ایران و عربستان در دادگاه عالی ورزشاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۲ تير ۱٣۹۶ -  ۱٣ ژوئيه ۲۰۱۷مشکلات سیاسی بین ایران و عربستان باعث شده طی سال‌های اخیر دو تیم از قبول میزبانی در کشور یکدیگر برای تقابل نمایندگان دو کشور خودداری کنند و اکنون ایران با پرونده دفاعیات خود به دنبال حق میزبانی خود است.

بعد از مناقشات سیاسی دو کشور، عربستان درخواست لغو میزبانی در تقابل‌های نمایندگان دو کشور را به AFC داد که این مساله مورد قبول آنها واقع شد و در اولین اقدام نمایندگان دو کشور در لیگ قهرمانان آسیا در کشوری بی طرف و با برنامه‌ای مجزا ابتدا دو دیدار رفت و برگشت خود را برگزار کردند. این برنامه در ادامه دستخوش تغییراتی شد و آنها طبق برنامه و در دیدارهای رو در رو در کشور بی طرف به مصاف یکدیگر رفتند. مساله‌ای که طی سال‌های اخیر یکی از مشکلات بزرگ فوتبال ایران بوده و مانع از دستیابی آسان به نتایج لازم و خصوصا حمایت طرفداران نمایندگان ایرانی از تیم‌های خود شده است.

بر این اساس اما چندی پیش کارگروه حقوقی ایران با مدیریت تنی چند از وکلای باتجربه و حضور رضا جاودانی با ارائه دفاعیاتی مستند خواهان دریافت حق میزبانی کشورمان در تقابل با عربستان شدند. در این دفاعیات با مستنداتی مثل اینکه ناامنی در کشور مساله‌ای خیالی و واهی بوده و ایران طی سال‌های اخیر علیرغم مشکلات جنگ در منطقه امن‌ترین روزها را پشت سر گذاشته و بهترین مثال برای آن برگزاری میزبانی تیم‌های عراق و افغانستان در ایران بوده، خواهان بازگرداندن این حق قانونی شده است.

این پرونده که گفته می‌شود حدود دو سال در بخش‌های مختلف دادگاه ورزشی در سوییس در حال پیگیری است و وکلای سوییسی نیز برای آن در اختیار گرفته شده، امروز مورد بررسی نهایی قرار خواهد گرفت. علیرضا اسدی، دبیرکل سابق فوتبال ایران که چندی پیش از سمت خود برکنار شده نیز طبق برنامه در این دادگاه و جلسه مربوط به پرونده دادخواهی ایران به عنوان نماینده ایران حاضر خواهد شد و باید دید در روز سرنوشت فوتبال ایران چه تصمیمی برای آن گرفته خواهد شد. تصمیمی که می‌تواند نمایندگان ایران را در فصل آینده به میزبانی در ایران و دور شدن از مصائب حضور در کشورهای ثالث برای میزبانی از عربستان مجاز کند و شانس موفقیت آنها را افزایش دهد.

منبع: "ورزش سه"


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست