یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کاراته قهرمانی آسیا - قزاقستان
جمال، خدری، بصیری و داودی طلا کسب کردنداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۲ تير ۱٣۹۶ -  ۱٣ ژوئيه ۲۰۱۷رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا امروز با کسب هشت مدال طلا، نقره و برنز برای نوجوانان و کسب عنوان قهرمانی توسط پسران کشورمان در قزاقستان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابتهای کاراته قهرمانی رده های سنی آسیا صبح امروز با حضور ۶۶۰ کاراته کا از ۲۷ کشور به میزبانی قزاقستان در سالن «دولت» شهر آستانه آغاز شد.در ابتدای کار رقابتهای بخش نوجوانان برگزار شد که تیم پسران کشورمان با کسب ٣طلا و دو برنز عنوان قهرمانی بخش کومیته انفرادی این رده سنی را کسب کردند. در بخش دختران نیز نمایندگان کشورمان یک طلا و برنز به خود اختصاص دادند.
حدیث جمال اولین طلای تیم اعزامی کشورمان را کسب کرد. وی در کاتای جوانان پس از برتری مقابل چین تایپه نماینده مالزی دارنده نقره نوجوانان آسیا را ۳ بر ۲ شکست داد و به فینال رسید. وی در فینال هم نماینده هنگ کنگ را شکست داد و طلا گرفت.
سید مجید وکیلی هم پس از غلبه بر نمایندگان ازبکستان، هنگ کنگ و چین تایپه با نتیجه مشابه ۴ بر ۱ به فینال راه یافت. وی در این مرحله نتیجه را نماینده ژاپن واگذار کرد و نقره گرفت. در کاتای انفرادی جوانان، احمدرضا محمودی در مبارزه نخست مقابل مالزی شکست خورد و در جدول شانس مجدد حریفانی از ازبکستان و عربستان را شکست داد و به مدال برنز رسید.
در وزن۵۷-کیلوگرم، حسین خدری ابتدا برابر ازبکستان پیروز شد، سپس نماینده مالزی را ۲ بر صفر از پیش رو برداشت و در مبارزه سوم عربستان را ۸ بر ۷ شکست داد و راهی فینال شد. وی در جدال برای کسب مدال برنز هم نماینده قرقیزستان را ۲ بر صفر شکست داد و طلایی دیگر برای تیم کشورمان کسب کرد.
در وزن ۶۳- کیلوگرم، عرفان داودی مقابل نماینده مالزی ۹ بر یک پیروز شد. سپس مقابل حریف تایلندی ۳ بر صفر به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت و در این مرحله برابر نماینده ژاپن پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی با رای داوران ٣ بر ۲ پیروز شد و مدال طلا را بر گردن آویخت.
کامران بصیری دیگر نماینده ایران بود که راهی دیدار نهایی شد. وی در وزن ۷۰+کیلوگرم ابتدا حریف ژاپنی را ۳ بر صفر شکست داد و سپس موفق اردن را ۳ بر از پیش رو برداشت و در دیدار نهایی هم کاراته کایی از مالزی را نیز ۷ بر یک از پیش رو برداشت و طلا کسب کرد.
همچنین زینب سادات حسینی در کاتای انفرادی نوجوانان ابتدا ۳ بر ۲ بر چین تایپه غلبه کرد و در دومین مبارزه برابر کاتاروی ژاپنی ۵ بر صفر نتیجه را واگذار کرد.وی در جدول شانس مجدد برابر حریفی از هنگ کنگ قرار گرفت و ۴ بر یک به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.
در رقابتهای کومیته و در وزن ۵۴+کیلوگرم حدیث طالبی با نتیجه ۴ بر صفر برابر قرقیزستان پیروز شد و در ادامه ۲ بر صفر مقابل چین تایپه به برتری رسید.وی در مبارزه سوم ۲ بر صفر به ژاپن باخت و در جدول شانس مجدد امارات ۲ بر صفر از پیش رو برداشت و برنز گرفت.
پوریا اقدسی در وزن ۵۲-کیلوگرم، ابتدا حریفی از چین تایپه را ۲ بر یک شکست داد و در ادامه موفق شد ۳ بر صفر بر نماینده اردن غلبه کند. اقدسی در سومین مبارز ه مقابل قزاقستان ۳ بر ۲ نتیجه را واگذار کرد تا در جدول شانس مجدد عربستان را ۵ بر صفر شکست داد و به مدال برنز رسید.
در وزن ۷۰- کیلوگرم، امیرحسین بیگدلی به نماینده عربستان ۲ بر صفر باخت. در جدول شانس مجدد ماکائو را ۳ بر صفر از پیش رو برداشت و در ادامه با حاضر نشدن حریف ژاپنی به برتری رسید و صاحب مدال برنز شود.
معصومه محسنیان و سیده سوده خلیلی هم دیگر کاراته کاهای ایران بودند که توفیقی در کسب مدال نداشتند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست