یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حمید بقایی در زندان اعتصاب غذا کرد


• علی‌اکبر جوانفکر از اعتصاب غذای حمید بقایی، معاون محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران در زندان خبر داد و نوشت وی وضعیت جسمانی مناسبی ندارد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۲ تير ۱٣۹۶ -  ۱٣ ژوئيه ۲۰۱۷علی‌اکبر جوانفکر از اعتصاب غذای حمید بقایی، معاون محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران در زندان خبر داد و نوشت وی وضعیت جسمانی مناسبی ندارد.
حمید بقایی و احمدی‌نژاد در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شدند اما هر دوی آن‌ها از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شدند.
به گزارش زمانه علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد در صفحه تلگرام خود نوشته است: «حمید بقایی در اعتراض به بازداشت خود که آن را غیرقانونی می‌داند، دست به اعتصاب غذا زده است.»
جوانفکر در این یادداشت افزوده است که بقایی از عوارض ناشی از «بیماری گوارشی و ضعف مفرط جسمی رنج می‌برد».
او نسبت به سلامتی حمید بقایی اظهار نگرانی کرده است.
جوانفکر روز یکشنبه، ۱۸ تیر اعلام کرد که حمید بقایی در همان روز با حکم بازپرس پرونده سابق خود در مقابل خانه‌اش بازداشت شد. او دلیل بازداشت بقایی را ارسال احضاریه و حاضر نشدن او در دادسرا اعلام کرد در حالی‌که به‌گفته جوانفکر بقایی گفته که احضاریه‌ای دریافت نکرده است.
به‌گفته علی‌اکبر جوانفکر بازپرس پرونده برای کشاندن بقایی به دادسرا برای او وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی صادر کرده که تامین چنین وثیقه‌ای برای بقایی غیرممکن بود و به همین دلیل حکم بازداشت او بار دیگر صادر شده است.
حمید بقایی در خردادماه سال ۹۴ به اتهام «اختلاس» بازداشت و پس از ۲۲۵ روز زندان که بیشتر آن در انفرادی گذشت، در دی‌ماه همان سال آزاد شد.

محمود احمدی‌نژاد روز سه‌شنبه ۲۰ تیرماه در اعتراض به بازداشت بقایی نامه‌ای خطاب به مردم نوشت و در آن این اقدام را «غیرقانونی» دانست و گفت: «اینجانب و همکارانم چه گناهی مرتکب شده‌ایم که ظاهراً حیثیت و زندگی و مال ما هدر است. آیا ما هیچ حقوقی نداریم؟»
او خود و یارانش را «مرغ عروسی و عزا» خواند و افزود: «هرگاه جناح‌های سیاسی می‌خواهند درگیر شوند ابتدا با ما برخورد می‌کنند و اگر صلح کنند باز هم با ما برخورد می‌کنند و اگر زورشان به دیگری نرسد باز به سراغ ما می‌آیند.»


اطلاعیه روابط عمومی دادستانی تهران در مورد بازداشت حمید بقایی
روابط عمومی دادستانی تهران در مورد بازداشت حمید بقایی اطلاعیه‌ای صادر کرد. به گزارش ایلنا، در این اطلاعیه آمده است:
نظر به انتشار اطلاعات نادرست از سوی برخی افراد که از حامیان ایشان به شمار می‌­روند، با انگیزه‌­های نامعلوم در خصوص بازداشت متهم حمید بقایی، جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌­رساند.
مشارالیه با عناوین اتهامات مالی توسط بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار، پس از ابلاغ قانونی و استنکاف از حضور در دادسرا، طبق مقررات قانونی جلب و توسط ضابطین قوه قضاییه به شعبه بازپرسی معرفی می‌­شود.
پس از حضور متهم در شعبه بازپرسی و تفهیم و اخذ دفاعیات از وی و بررسی محتویات پرونده، مشارالیه پس از صدور قرار تامین قانونی توسط بازپرس پرونده به لحاظ عجز از تودیع وثیقه به زندان معرفی شده است.
علی‌هذا اقدامات صورت گرفته بر اساس موازین قانونی و با رعایت حقوق متهم بوده و هر گونه اظهار نظر غیر کار‌شناسانه و بدون اطلاع از موضوع، تشویش اذهان عمومی محسوب و اقدام قانونی را در پی خواهد داشت.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست