یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

موج تازه اعدام در ایران
دست کم ۷ زندانی در رجایی شهر کرج اعدام شدند


• در روزهای اخیر زندانهای زاهدان، همدان، اراک، رشت، گرگان، مهاباد و تهران شاهد اعدام زندانیان جرایم مواد مخدر یا قتل بوده اند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۱ تير ۱٣۹۶ -  ۱۲ ژوئيه ۲۰۱۷دست کم ٧ زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند، این زندانیان روز ۱۹ تیرماه به سلول های انفرادی منتقل شده بودند. در هفته های اخیر موج کم سابقه ای از اعدام، زندانهای سراسر کشور را در بر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دست کم ۱۱ زندانی در زندان رجایی شهر کرج مورخ ۱۹ تیرماه جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی منتقل شدند. اتهام عمده منتقل شدگان “قتل” عمد گزارش شده بود.
سحرگاه امروز حکم اعدام ٧ تن از این زندانیان در محوطه این زندان به اجرا گذاشته شد.
هویت این زندانیان توسط هرانا؛ مهرداد صاعبی افشار، محمد شیرزاد، حمید اسلامی، مهدی احمدی، نادر کمانی، ولی خزایی و محمد همه وند احراز شده است.

از بین ١١ زندانی منتقل شده برای اجرای حکم ۴ زندانی با هویت محمد هدی، امید، نادر محمدی و شمس الله (شمسعلی) عبدلی که از ۲۰ سال پیش در زندان به سر می برد از جمله افرادی بودند که پیش از اجرای حکم به بند خود بازگردانده شد. هر چند مشخص نیست این بازگشت ها تماما بابت رضایت اولیای دم بوده یا موافقت با دادن مهلتی کوتاه به زندانی به هدف جلب رضایت شکات بوده.

در روزهای اخیر زندانهای مختلفی در سراسر کشور از جمله زاهدان، همدان، اراک، رشت، گرگان، مهاباد شاهد اعدام زندانیان جرایم مواد مخدر یا قتل بوده اند.

لازم به ذکر است در حالی موجی از اعدام بخصوص در رابطه با محکومان جرایم موادر مخدر در کشور، پس از ماه رمضان، مجددا به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.
نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل به این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست