یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

رشد گروهی به‌نام «دگر‌بررسی» در فوتبال ایراناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۹ تير ۱٣۹۶ -  ۱۰ ژوئيه ۲۰۱۷جلال چراغپور تئوریسین و سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران


١- در نشست خبری پس از دیدار ایران و ازبکستان احساس کردم کی‌روش خواسته‌هایی دارد و به زودی آنها را بیان خواهد کرد. کی‌روش در بیانیه‌اش خود به صورت شفاف خواسته‌هایش در خصوص اینکه آیا زمان برکناری دبیرکل نرسیده است را مطرح کرد. تمامی خواسته‌های کی‌روش بوی ریاست می‌دهد در حالی که او سرمربی تیم ملی است. زمانی که اسدی فقط ٢٤ ساعت بعد از حرف‌های کی‌روش برکنار می‌شود نشان می‌دهد او از زمان کفاشیان تا امروز با اختیارات کامل مدیریت فدراسیون را برعهده گرفته است.
٢- اصطلاحاتی که کی‌روش خطاب به اسدی به کار برده است، این صحبت‌ها در شأن هیچ فردی نبود و متاسفم که امروز باید شاهد چنین اظهاراتی باشیم. تمام اتفاقاتی که امروز مشاهده می‌کنیم به خاطر نتیجه‌گرا شدن فوتبال ایران است که متاسفانه این نتیجه‌گرایی به فدراسیون فوتبال هم رسید و با هر قیمتی باید میزها و پست‌ها باقی بماند. متاسفانه دوستان اصلا به قیمت کارهایی که برای حفظ میز و صندلی خود می‌کنند، فکر هم نکرده‌اند.
٣- متاسف و غمگینم که اسدی به عنوان یک چهره فوتبالی این گونه از مسوولیت خود در فدراسیون فوتبال حذف می‌شود. اسدی به عنوان یک فرد تحصیلکرده که اتفاقا جزو معدود چهره‌های از جنس فوتبال بود که سابقه بازی در تیم ملی ایران را هم داشت لایق رفتارهای بهتری بود. در ٣٠ ساله گذشته به اندازه انگشتان یک دست هم شاهد حضور چهره‌هایی چون اسدی در فدراسیون فوتبال نبودیم و برکناری او فقط باعث تاسف است. امروز دلم برای این فوتبال سوخت و یاد جمله همیشگی مدیران غیر فوتبالی افتادم که بارها از سوی آنها شنیده‌ام. آنها می‌گویند چیزی که بقای مدیران غیرفوتبالی را تثبیت می‌کند دوری فوتبالی‌ها و درس خوانده‌های این رشته است.
٤- پس از صعود به جام جهانی انتظار همه صعود از گروه خود در جام جهانی بود، اما کی‌روش حتی حاضر نشد وعده تلاش برای چنین کاری را به مردم دهد. مطمئن باشید پس از قرعه‌کشی جام جهانی گروه حامیان کی‌روش که همیشه بی‌دلیل از او حمایت کرده‌اند گروه تیم ملی را گروه مرگ خواهند نامید. البته این گروه را که می‌توان دگر بررسی هم نامید پس از ناکامی در جام جهانی عملکرد تیم ملی را دقیقا مانند بازی با آرژانتین بزرگ‌نمایی خواهند کرد تا جایی که مردم برای یک شکست به خیابان‌ها بریزند. شاید تا امروز هیچ کس فکر هم نکرده باشد این گروه دگر بررسی چه کاری با بازی با آرژانتین کردند و از آن مهم‌تر چه کاری با دیدار مقابل بوسنی کردند که شاید خیلی‌ها اصلا آن بازی و آن شکست را به خاطر هم نیاورند. در خصوص تاج هم می‌خواهم بگویم می‌توان او را «دگر مدیر» نامید.

منبع: اعتماد


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست