یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تجمع بازنشسته های نیشکرهفت تپه


• ما در زمان دولت قبل (احمدی نژاد) نیز، در دهه ۸۰، کم باتون و گازاش کآور نخورده ایم. کارگران بارها بازداشت زندانی و اخراج شدند. ما به شما رای نداده ایم که نزد خانواده خود شرمنده و تحقیر شویم ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۴ تير ۱٣۹۶ -  ۵ ژوئيه ۲۰۱۷


گزارش ارسالی یکی از کارگران نیشکر هفت تپه: امروز، ۴ شنبه ۱۴ تیرماه، کارگرانی که اسفند ۹۵ بازنشسته شدند جهت پیگیری مطالباتشان دو دسته شدند؛ گروهی برای گرفتن جواب پیگیری های فرماندار شوش به آنجا مراجعه کردند و گروهی در شرکت تجمع کردند. در فرمانداری به جای گرفتن جواب تهدید شدند که اگر آنجا را ترک نکنند دستور داده خواهد شد تا نیروی انتظامی آنها را جمع آوری کند. این برخورد از طرف مسوولین فرمانداری سبب شد کارگران به شرکت برگشته و همراه دیگر بازنشسته ها که درب ورودی شرکت را بسته بودند به مدیریت شرکت و حسابداری حمله کرده و اقدام به شکستن دوربین ها و شیشه های مدیریت و حسابداری کنند.
متاسفانه دولت، مسئولین استان، شهرستان و شرکت به جای حل مشکل حقوق قانونی این افراد و کارگران شاغل که به ناچار اقدام به تحصن اعتراضی میکنند، آنها را اراذل و اوباش خطاب میکنند. درحالی که این افراد در دمای بالای ۵۰ درجه در این شرکت مشغول به کار بوده اند. هنوز چندگاهی از فضای انتخاباتی نگذشته است که هزاران قول و وعده برای کشاندن کارگران و مردم به پای صندوق ها داده شد، و اکنون شاهد این برخوردهای ناشایست مسئولین مربوطه با کارگران هستیم.
معنی منشور حقوق شهروندی برای کارگران این است که شرکتی را با این همه بدهی و هزاران کارگر به بخش خصوصی ناکارآمد و ناتوان واگذارکرد و کارگران به جای پاسخ، تهدید می شوند.

آقای رییس جمهور،
ما در زمان دولت قبل (احمدی نژاد) نیز، در دهه ٨۰، کم باتون و گازاش کآور نخورده ایم. کارگران بارها بازداشت زندانی و اخراج شدند. ما به شما رای نداده ایم که نزد خانواده خود شرمنده و تحقیر شویم. ما به شما رای ندادیم که دفترچه های درمانی ما ۴ ماه بدون اعتبار باشد و وزیر کار دولت شما از تحت پوشش بیمه ای قرار گرفتن افراد مستمند حرف بزند! شما دارید با جامعه کارگری چه میکنید؟ طرح کارورزی شما کارگران و تحصیلکرده های دانشگاهی را به جای اشتغال پایدار به برده تبدیل خواهد کرد! شما فقط به فکر آمار و اقدام هستید نه اشتغال پایدار. شما درجهت حمایت از سرمایه دار نیروی کار را نابود میکنید.
کارگران چند روز و چند ماه باید برای حقوق خود دست به اعتراض بزنند؟ چرا سازمان خصوصی سازی به هفت تپه مراجعه نمیکند تا ببیند چه دسته گلی به آب داده اند؟ چرا نیروهای امنیتی منطقه به رغم گزارش مکرر کارگران، اقدامات لازم را انجام نمیدهند؟ مگر ما ایرانی نیستیم؟ آقای روحانی شما مگر دم از اقتصاد مقاومتی نمیزنید؟ آیا با این نیروی کار که رمق آنها را با اقدامات غیرکارشناسانه و ناشیانه گرفتید میخواهید اقتصاد مقاومتی را عملی کنید؟ مگرما مردم خوزستان و شوش نبودیم که زیرتوپ و گلوله هم در این شرکت کار اقتصادی کردیم هم از وطن دفاع کردیم؟
سوال ما این است چرا وقتی به قدرت رسیدید همه چیز را فراموش کردید؟
دیگرچه بکنیم چقدر فریاد بزنیم که هرچه کنیم حق است؟؟؟


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست