یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آلمان؛ یک قهرمانی در اروپا، یک فینال با شیلیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱۰ تير ۱٣۹۶ -  ۱ ژوئيه ۲۰۱۷اخبار روز - بخش ورزشی: تیم زیر ۲۱ ساله های آلمان با شکست دادن اسپانیا در فینال رقابت های قهرمانی اروپا، جایگاه نخست این تورنمنت را کسب کرد. فوتبال پایه آلمان مثل تیم جوان شده بزرگسالان درخشش خوبی در قهرمانی اروپا در این رده سنی داشت. این عنوان در شرایطی برای آلمانها بدست آمد که تیم ملی فوتبال بزرگسالان این کشور نیز فردا یکشنبه در فینال جام کنفدراسیونها برابر تیم شیلی قهرمان آمریکای لاتین قرار می گیرد. این دو تیم در مرحله مقدماتی این مسابقاتبا هم روبرو شدند که به نتیجه یک بر یک رسیدند.

نیمه اول بازی را اسپانیا بهتر آغاز کرد اما در ادامه نیمه این تیم آلمان بود که موقعیت هایی جدی روی دروازه حریف ایجاد کرد. نخستین موقعیت جدی بازی روی ضربه سر ماکس مایر به دست آمد اما ضربه هافبک شالکه به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد. حملات تیم آلمان در ادامه نیمه اول چند بار دیگر به صورت جدی دروازه آریزابلگا را تهدید کرد تا سرانجام و در دقیقه ۴۰ میچل وایزر توانست قفل دروازه ها را بشکند و تک گل این دیدار که ثبت کننده قهرمانی آلمان بود را وارد دروازه اسپانیا کند.
اسپانیا نیمه دوم برای جبران نتیجه پای به میدان گذاشت و دقایق ابتدایی این نیمه با تسلط بازیکنان این تیم بر جریان بازی همراه بود اما آن ها در خلق موقعیت گلزنی ناکام بودند. پس از گذشت دقایقی از نیمه دوم تیم آلمان دوباره توانست برای دقایقی تیم برتر میدان شوند و در این فاصله چند بار دروازه اسپانیا به صورت جدی تهدید شد. جدی ترین موقعیت اسپانیا در نیمه دوم روی شوت سبایوس به دست آمد که ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت تا آلمان با تک گل دقیقه چهلم قهرمان اروپا شود.

پیروزی آلمان برابر شیلی در دیدار فینال روز یکشنبه جام کنفدراسیونها می تواند بر اصلاحات لوو مربی موفق ژرمن ها مهر تائید بزند هر چند آمدن تیم ملی بزرگسالان جوان و متحول شده تا این مرحله خود موفقیت شایانی برای کادر فنی این تیم با کلاس و با ساختار است. قبل از دیدار فینال تیمهای پرتغال و مکزیک بازی رده بندی جام کنفدراسیونها را برگزار می کنند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست