یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۱۷ - روسیه
آلمان چهار بر یک مکزیک را برد و فینالیست شداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ٨ تير ۱٣۹۶ -  ۲۹ ژوئن ۲۰۱۷اخبار روز - بخش ورزشی: امین یونس مهاجرتبار تونسی که در یک خانواده آلمانی-هلندی بزرگ شده و برای رده های سنی در تیمهای ملی آلمان بازی کرده و اینک در آژاکس آمستردام است در حالی که تازه تعویض شده بود در دقیقه ۹۱ گل چهارم را وارد دروازه مکزیک کرد تا مکزیک بی خیال از تغییر نتیجه به دیدار رده بندی با پرتغال برود. آلمان در این بازی بسیار روان بود و نوع بازی ساده آلمانها که با کار تاکتیکی همراه بود این تصور را در بیننده ایجاد می کرد که بازی تمرینی است نه مسابقه رسمی.
مکزیک هنوز رافائل مارکز مدافع پا به سن گذاشته خود را در خدمت دارد. بازیکنی که سالها در بارسلونا بود و اگر مکزیک به جام جهانی روسیه صعود کند مارکز رکورد بوفون را هم خواهد شکست و بازیکنی خواهد بود که در چهار دوره پی درپی جام جهانی حضور داشته است. با این که آلمان تیم برتر زمین بود اما مکزیکی ها نیز بعد از دریافت گل سوم بهتر شدند و یک گل زیبا را به ثمر رساندند و همزمان دو موقعیت عالی گل برای تساوی داشتند که یکی از آنان به تیرک افقی اصابت کرد و گل نشد. هر دو تیم بازی جذاب مهیچ و دیدنی را انجام دادند.

بازی در ورزشگاه «سوچی» با برتری قهرمان جهان شروع شد و هنوز بازیکنان دو تیم گرم نشده بودند که گورتسکا در دقایق ۶ و ٨، ۲ گل زودهنگام برای تیمش به ثمر رساند تا با ٣ گل در صدر جدول گلزنان قرار بگیرند. مکزیک برای جبران تلاش می‌کرد اما زور لازم را نداشت و به همین دلیل بازی در اواسطه نیمه اول کمی کسل‌کننده شد. در نهایت نیمه اول ۲ بر صفر به سود آلمان خاتمه یافت.

در نیمه دوم سرمربی مکزیک با چند تغییر قصد داشت روند بازی را به نفع تیم خودش تغییر دهد اما از اقتدار آلمان کاسته نشد و در نهایت روی یک حرکت تیمی مناسب، ورنر در دقیقه ۵۹ گل سوم آلمان را هم به ثمر رساند. این گل یک کار فوق العاده تیمی و تاکتیکی بود.در ادامه مکزیک برای جبران و یا کاهش سنگینی شکست تغییر شیوه داد اما چند بار بی‌دقتی خاویر هرناندس و واکنش‌های به موقع تراشتگن، سنگربان آلمان مانع گلزنی آن‌ها شد. در نهایت فابین در دقیقه ٨۹ یک گل زیبا از روی ضربه آزاد برای مکزیک زد و امین یونس آلمانی در وقت‌های تلف شده نیمه دوم برای چهارمین بار آلمان را به گل رساند تا ژرمن‌ها با برتری ۴ بر یک رقیب شیلی در بازی نهایی روز یکشنبه شوند و مکزیک به بازی رده‌بندی مقابل پرتغال در همان روز عازم شود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست