یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جام کنفدراسیون ها - روسیه
صعود شیلی به فینال با پیروزی بر پرتقالاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۷ تير ۱٣۹۶ -  ۲٨ ژوئن ۲۰۱۷جام کنفدراسیون ها - روسیه؛
پرتغال ۰ (۰) - (۳) ۰ شیلی؛ صعود شیلی به فینال، با درخشش براوو
بازی دیگر مرحله نیمه نهائی امروز پنچ شنبه در ساعت بیست وقت اروپا بین آلمان و مکزیک برگزار می شود

اخبار روز- بخش ورزشی: دیدار تیم‌های شیلی ـ پرتغال با قضاوت علیرضا فغانی به عنوان داور وسط و رضا سخندان و محمدرضا منصوری به عنوان کمک‌داور در مرحله نیمه نهائی جام کنفدراسیونها در استادیوم کازان بر گزار شد. در این دیدار فیفا برای این که نه سیخ بسوزد و نه کباب این بار فهد المرداسی از کشور عربستان رابه عنوان داور چهارم فغانی انتخاب کرد و، روشن ایرماتوف از کشور ازبکستان، جایر از آمریکا و عبدالله از کشور عربستان به عنوان کمک‌های ویدئویی فغانی را در امر قضاوت این بازی همراهی کردند. قضاوت تیم داوری این بازی در مجموع خوب بود و اگر از صحنه مشکوک به پنالتی که در بین تعدادی از گزارشگران تلویزیونی در بودن یا نبودن آن اتفاق نظری وجود نداشت و هم چنین در سه باری که دو توپ در میدان بازی بود و نیاز بود فغانی برای اثبات بهتر مدیریت اش در بار سوم این موضوع را به داور چهارم یادآور می شد در سایر صحنه های بازی با تسلط دیدار مهم را قضاوت کرد.

با این که شیوه دو تیم متفاوت بود اما در دو نکته هم شیلی و هم پرتغال وجه اشتراک داشتند. نخست حرکات انفرادی ستاره های دو تیم برای رسیدن به دروازه و دوم دفاع فشرده در موقع حملات یا ضدحملات. با این توصیف در دو وقت ۱۵ دقیقه اضافی پرتغال نشان داد که از لحاظ قدرت بدنی مشکل دارد و افت بدنی بازیکنان این تیم باعث شد تا قهرمان آمریکای لاتین به بازی سرعت بیشتری بخشد و پرتغال خسته را خسته تر کند. در ضیافت پنالتی ها رونالدو با نزدن اولین یا دومین پنالتی از نظر روحی و روانی به تیم پرتغال ضربه زد و در حالی که دروازه بان شیلی دو پنالتی نخست را گرفته بود پرتغال در پنالتی سوم نیاز به یک پنالتی زن ماهر داشت. حذف پرتغال در این مرحله می تواند روی اقبال رونالدو برای تصاحب توپ طلا تاثیر منفی بگذرد.

به هر حال در این دیدار جذاب و تماشایی، دو تیم در ۱۲۰ دقیقه به تساوی ۰-۰ رسیدند اما در ضربات پنالتی، این شیلی بود که با درخشش کلودیو براوو دروازه بان اش ٣-۰ پیروز شد و با شکست قهرمان یورو ۲۰۱۶ به فینال راه پیدا کرد.

در دقایق ابتدائی پرتغال بازی را بهتر آغاز کرد و بازیکنان این تیم در دقایق ابتدایی توپ و میدان را در اختیار داشتند اما این شیلی بود که می توانست در دقیقه ۶ به گل برسد اما وارگاس که روی پاس در عمق عالی الکسیس سانچس صاحب موقعیت شده بود، نتوانست روی پاتریسیو را مغلوب کند.

پرتغالی ها خیلی سریع به این موقعیت واکنش نشان دادند و ارسال عالی کریس رونالدو، آندره سیلوا را با براوو تک به تک کرد اما واکنش به موقع دروازه بان باتجربه شیلی، دروازه این تیم را بسته نگه داشت. در ادامه، بازی با خطاهای متعدد بازیکنان دو تیم به دفعات متوقف شد و همین مسئله باعث شد تا از ضرباهنگ بازی کاسته شود.در دقایق پایانی نیمه اول بار دیگر موقعیت هایی روی دروازه هم ایجاد کردند اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد و نیمه اول بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم را هم پرتغال بهتر آغاز کرد و آندره گومس اولین موقعیت جدی این نیمه را به دست آورد اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.بازیکنان خیلی زود جلو کشیدند و می توانستند در دقیقه ۵٣ پیش بیفتند اما اما ضربه آرتورو ویدال، راهی به چهارچوب دروازه پرتغال پیدا نکرد.

در دقیقه ۵۹ کریس رونالدو برای اولین بار در این دیدار صاحب موقعیت شد اما ضربه او که از زاویه بسته زده شد، نتوانست باروو را مغلوب کند. با نزدیک شدن به دقایق پایانی، دو تیم بازی محتاطانه تری را به نمایش گذاشتند و در نهایت در نیمه دوم هم گلی به ثمر نرسید تا کار به وقت های اضافی کشیده شود.

در وقت های اضافی شیلی نمایش بهتری داشت و می توانست خیلی زود توسط الکسیس سانچس به گل برسد اما ضربه سر این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

برتری شیلی ادامه داشت و در دقیقه ۱۱٣، خطای فونته روی سیلوا، در موقعیت مشکوک می توانست ضربه پنالتی برای این تیم به ارمغان بیاورد اما علیرضا فغانی این صحنه را پنالتی تشخیص نداد. بدشانسی های شیلی در دقیقه ۱۱۹ کامل شد و دو ضربه پیاپی از ویدال و سیلوا به تیر دروازه برخورد کرد تا دروازه پرتغال بسته بماند و کار به ضربات پنالتی کشیده شود.

اما در ضربات پنالتی براوو فوق العاده کار کرد و هر سه ضربه پرتغالی ها که توسط ریکاردو کوارشما، ژوائو موتینیو و نانی زده شد را مهار کرد. در مقابل ویدال، آرانگیس و الکسیس سانچس ضربات شان را تبدیل به گل کردند تا شیلی به عنوان اولین تیم راهی فینال جام کنفدراسیون ها شود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست