یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

درخشش ندیم امیری در یورو جوانان ۲۰۱۷
اسپانیا در فینال حریف آلمان شداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۷ تير ۱٣۹۶ -  ۲٨ ژوئن ۲۰۱۷اخبار روز-بخش ورزشی: در فصل تعطیلاتی تابستانی گذشته از جام کنفدراسیون ها که در روسیه در جریان است و امروز با بازی پرتغال و شیلی اولین دیدار مرحله نیمه نهائی آن برگزار می شود مهمترین رویداد فوتبالی در اروپا مسابقات فوتبال یورو جوانان زیر ۲۱ سال اروپا است که نمایشی از نسل کنونی فوتبال پایه در این قاره است. درخشش تعدادی از بازیکنان در این تورنمنت چشم انداز آینده فوتبال اروپا را با چنین پشتوانه هائی روشن می بیند.
حضور یک نوجوان افغانی مهاجرتبار در تیم ملی آلمان توجه رسانه ها را بخود معطوف کرده است. ندیم امیری تاکنون در تمام رده های سنی زیر ۲۱ سال برای تیم ملی فوتبال آلمان در این رتبه ها بازی کرده است و اخیرا نیز آتلیتکو مادرید برای جذب وی علاقه نشان داده است. گزارش دو دیدار نیمه نهائی را بخوانیم:

در نخستین بازی از مرحله نیمه نهایی یورو جوانان زیر ۲۱ تیم آلمان با برتری مقابل انگلیس به فینال رقابت ها رسید. در این بازی دو تیم در وقت های معمول و اضافه به تساوی ۲-۲ دست یافتند و در ضربات پنالتی تیم آلمان با برتری ۴-۳ راهی دیدار پایانی رقابت ها شد.
در این بازی تیم انگلیس بازی را بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی دروازه آلمان به صورت جدی تهدید شد. با نزدیک شدن به اواسط نیمه تیم آلمان کم کم جریان بازی را در دست گرفت و دیوی زلکه دقیقه ۳۵ روی ارسال تولیان از سمت راست دروازه انگلیس را باز کرد. دیرتر، دمارای گری موفق شد روی یک رفت و برگشت پس از ضربه کرنر گل مساوی را به ثمر برساند و نیمه اول با تساوی ۱-۱ خاتمه یافت.
نیمه دوم با غافلگیری تیم آلمان شروع شد و روی اشتباه نبری گل دوم انگلیس توسط آبراهام به ثمر رسید. بعد از این صحنه تیم آلمان جریان بازی را کامل در دست گرفت و فلیکس پلاته دقیقه ۷۰ موفق شد روی ضربه کرنر ارسالی آرنولد گل دوم را به ثمر برساند. در ادامه بازی تیم آلمان چندین بار تا آستانه زدن گل سوم پیش رفت اما بی دقتی بازیکنان این تیم باعث شد این بازی در پایان ۱۲۰ دقیقه با تساوی ۲-۲ خاتمه یابد و ضربات پنالتی تکلیف تیم برنده را مشخص کند.
در ضربات پنالتی یانیک گرهارت از آلمان و آبراهام و ردموند از انگلیس در گل کردن ضربه های پنالتی خود ناکام بودند و تیم آلمان با برتری ۴-۳ در ضربات پنالتی و ۶-۵ در مجموع راهی بازی نهایی شد.

اسپانیا حریف آلمان در فینال
دیدار نیمه نهایی رقابت های یورو زیر ۲۱ سال، تیم ملی اسپانیا موفق شد به لطف درخشش خیره کننده سائول و دیگر ستاره های خود، ۳-۱ ایتالیا را مغلوب کند.
به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، نسل طلایی تیم جوانان اسپانیا با هدایت آلبرت سلادس موفق شد در دیدار نیمه نهایی از سد ایتالیای تحت هدایت دی بیاجو عبور کرده و راهی فینال رقابت ها شود؛ اسپانیا در فینال با آلمان بازی خواهد کرد.
دقیقه '۵۶ (۱-۰) (سائول نیگز): حرکت پا به توپ فوق العاده سبایوس تا پشت محوطه ادامه داشت و در نهایت پاس او به داخل محوطه، نصیب سائول شد تا این بازیکن بعد از کنترل توپ با ضربه پای چپ تماشایی توپ را به گوشه دروازه دوناروما بفرستد.
دقیقه '۵۸: کار برای ایتالیا سخت تر شد؛ گالیاردینی با خطایی که روی سبایوس انجام داد، دومین کارت زرد خود را دریافت کرد و از بازی اخراج شد.
دقیقه '۶۲ (۱-۱)(فدریکو برناردسکی): ایتالیا با ۱۰ نفر هم به گل تساوی دست یافت؛ حرکت پا به توپ عالی این بازیکن تا پشت محوطه ادامه داشت و در نهایت با شوتی دقیق و زمینی به گوشه دروازه، حساب کار را ۱-۱ کرد.

دقیقه '۶۵ (۲-۱)(سائول نیگز): هافبک اتلتیکو مادرید ستاره بی چون و چرای این دقایق اسپانیا بود؛ پاس دلوفئو به او با ضربه ای استادانه و تماشایی از پشت محوطه همراه شد که توپ دور از دستان دوناروما به گوشه دروازه راه پیدا کرد.
دقیقه '۶۸: حرکت دلوفئو روی یک ضد حمله از سمت راست، که این بازیکن توپ را روی پای چپ خود آورد و اقدام به شوت زنی کرد که دوناروما این بار تسلیم نشد و توپ را برگشت داد.
دقیقه '۷۴ (۳-۱)(سائول نیگز): هت‌تریک کامل شد؛ فرار عالی آسنسیو از سمت چپ که با سری بالا، پاس به بیرون داد و سائول از راه رسید و با یک بغل پای مطمئن توپ را به گوشه پایین دروازه ایتالیا فرستاد.در نهایت بازی با همان نتیجه ۳-۱ پایان یافت و اسپانیا با حذف ایتالیا راهی فینال رقابت های یورو جوانان زیر ۲۱ سال شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست