یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بهترین سرودهای باشگاهی فوتبال به انتخاب فرانس فوتبالاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۶ تير ۱٣۹۶ -  ۲۷ ژوئن ۲۰۱۷نشریه حرفه‌ای و باسابقه فوتبال فرانسه فرانس فوتبال در اقدامی جالب و طی ارزیابی چند نظرسنجی علمی بهترین سرودهای باشگاهی در جهان فوتبال را انتخاب کرد.

در تاریخ فوتبال جهان تیم‌های ملی و باشگاهی جدا از برخی سرودهای رسمی که شاید چندان نزد هواداران محبوبیت ندارند سرودهای مردمی و تاریخی و ریشه‌دار خواست خود را دارا هستند.
به طور مثال باشگاه بوکا جونیوز آرژانتین سرودی قدیمی نزد هواداران خود دارد که بسیاری از هواداران میلیونی این باشگاه آن را از سرود ملی کشور خود نیز بیشتر قبول داشته و همواره آن را در فضای مجازی و استادیوم‌ها با صدای بلند می‌خوانند.
فرانس‌فوتبال در اقدامی جالب سرودهای برخی باشگاه‌های قدیمی و ریشه‌دار فوتبال اروپا را طی چند نظرسنجی انتخاب کرده و در نهایت در این خصوص نوشته است: باشگاه‌های بزرگ دنیا از سرودهای تاریخی خود جدا نیستند و هواداران دو آتشه تیم‌ها معمولا به سرودهای قدیمی و شاید معنادار خود افتخار می‌کنند.
در این میان در رتبه اول این جدول نام باشگاه‌هایی مانند لیورپول، سلتیک و دورتموند به صورت مشترک مشاهده می‌شود و البته در کل لیورپول بالاترین رای را آورده است. شعار تو تنها قدم نخواهی زد در باشگاه لیورپول یک شعار معمولی نیست که با ترجمه تحت‌اللفظی آن قابل تفسیر باشد.
از طرفی برخی تشویق‌ها هر چند ساده و تنها با بیان یک کلمه خاص ثبت شده باشد باز هم به نماد یک باشگاه تبدیل شده و هواداران حتی همان تک جمله ساده را به عنوان سرود باشگاه خود قبول دارند.

به عنوان مثال در رتبه دوم این جدول نام باشگاه آ.اس رم ایتالیا به چشم می‌خورد که هواداران آن سرود باشگاه خود را با فریاد چند باره کلمه رم آغاز می‌کنند.
باشگاه اتلتیک وداد که تاریخچه فرانسوی آن یکی از افتخارات دنیای فوتبال است، با شعار همیشه برای قهرمانی پیش می‌رویم، سرودی بسیار جذاب و معنادار دارد که حتی در جنگ جهانی دوم برای تحریک افکار عمومی و تشکیل گروه‌های مبارز تاثیر داشت.
در این جدول رتبه چهارم به باشگاه پاناتینایکوس یونان اختصاص دارد و رتبه پنجم به تیم اسپانیایی سویا مربوط می‌شود. باشگاه اول آندلوس یکی از قدیمی‌ترین باشگاه‌های اسپانیایی است که سرود آن گاهی مهمتر از سرود منطقه آندلوسیا به نظر می‌رسد.
رتبه ششم به کلاغ‌های سیاه قلعه نیوکاسل اختصاص پیدا می‌کند و جالب اینجاست که رتبه هفتم به بشیکتاش ترکیه می‌رسد.
بوکاجونیورز آرژانتین در رتبه هشتم ایستاده و وستهام انگلیس رتبه نهم را به خود اختصاص می‌دهد. نکته جالب اینکه فرانس فوتبال آخرین رتبه از TOP TEN خود را به باشگاه بزرگ و جهانی بارسلونا اختصاص داده است.
سرود باشگاه بارسلونا به نوعی سرود ملی موسوم به کشور کاتالونیاست و این همان چیزی است که برای فدراسیون فوتبال اسپانیا دردسری جدی شده و در منطقه کاتالونیا به نمادی برای ابراز اعتراض و دلخوری مردم از سیاست‌های دولت مرکزی اسپانیا تبدیل شده است.

منبع: مشرق


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست