یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آلمان و شیلی حریف مکزیک و پرتغال در نیمه نهائی جام کنفدراسیون هااخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۴ تير ۱٣۹۶ -  ۲۵ ژوئن ۲۰۱۷ اخبار روز- بخش ورزشی. یو اخیم لو مربی تیم ملی فوتبال آلمان, تیمی جوان شده را به جام کنفدراسیون های فیفا به روسیه آورده است. تیم آلمان در دو بازی اخیر خود در این جام نشان داد که ساختار فوتبال آلمان که در تیمهای ملی شان همواره دیده شده تا چه اندازه محکم و بر اصول و بنیاد صحیح استوار است. ساختار قوی فوتبال ملی آلمان که از حمایت پشتیبانی و آموزشهای فراگیر جمع زیادی از مربیان و کارشناسان فنی در حوزه های علوم اجتماعی و ورزشی برخوردار است در قلمرو افکار عمومی نیز چنان قدرتمند است که باور و اعتماد عمومی به آن در سطح بالائی وجود دارد.
آلمان در آخرین دیدار این گروه برابر کامرون نماینده آفریقا ایستاد و تیم شیلی نیز همگروه آلمان مقابل استرالیا نماینده آسیا در بازی همزمان قرار گرفت. آلمان و شیلی هر کدام که تیم دوم می شدند در نیمه نهائی با رونالد و یاران –-اش دیدار می کردند. هر چند مکزیک تیم دوم آن گروه دست کمی از پرتغال ندارد و شاید موضوع روانی بازی با پرتغال روی تیم حریف تاثیر بگذارد. در کنار این وضعیت تیمهای کامرون و استرالیا نیز بدنبال روزنه ای می گشتند تا با دیدن آن امیدوار به صعود شوند ولی در پایان موفق به دیدن این روزنه هم نشدند و چمدان های خود را برای بازگشت بستند !

در بازی همزمان آلمان و کامرون، در ورزشگاه فیشت شهر سوچی به مصاف هم رفتند و دو تیم شیلی و استرالیا، نیز در ورزشگاه اوتکریتیه شهر مسکو مقابل یکدیگر قرار گرفتند.سرانجام هر دو تیم آلمان و شیلی توانستند امتیاز لازم برای صعود به مرحله نیمه نهائی را کسب کنند. در بازی همزمان، آلمان 3 بریک از سد کامرون گذشت. پس از سپری شدن دقایق ابتدایی با تسلط نسبی آلمان، کامرون هم به سمت دروازه قهرمان جهان حمله کرد اما تلاش 2 تیم تا پایان نیمه اول ثمری نداشت.
در 45 دقیقه دوم، آلمان قدرتمندانه ظاهر شد و در دقیقه 48 توسط دمیربای جوان و ناشناخته به گل اول دست یافت.پس از اخراج مابوکا از کامرون در دقیقه 64، تیم اروپایی دست بردار نبود و ورنر در دقیقه 67 احتلاف را به 2 گل رساند. کامرون ازخواب غفلت بیدار شد و توسط ابوبکر در دقیقه 79 یکی از گل‌های خورده را جبران کرد اما آلمان بار دیگر توسط ورنر در دقیقه 82 گل سوم و تیر خلاص را شلیک کرد تا در نهایت برتری 3 بریک و صعود به دور بعد را جشن بگیرد.


در دیگر بازی، شیلی با تساوی یک بریک مقابل استرالیا هر چند صدر جدول را از دست داد اما به عنوان تیم دوم به نیمه‌نهایی رسید. ترویسی در دقیقه 42 استرالیا را پیش انداخت تا این تیم پیروز به رختکن رفته و به صعود امیدوار شود اما بازی خوب و تهاجمی شیلی در 45 دقیقه دوم به گل رودریگس در دقیقه 68 انجامید. در نهایت بازی با تساوی یک بریک و صعود شیلی خاتمه یافت.
در نهایت آلمان با 7 امتیاز به عنوان صدرنشین گروه دوم در نیمه‌نهایی رقیب مکزیک شد و شیلی 5امتیازی به عنوان تیم دوم باید در نیمه‌نهایی به مصاف پرتغال برود.
از گروه دوم استرالیا با 2 و کامرون با یک امتیاز سوم و چهارم شدند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست