یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دعوا بر سر جنگ طلبی!


• چه کسی دستور پرتاب موشک ها به سوی مواضع داعش در سوریه را صادر کرده است؟ سپاه می گوید فقط ولی فقیه، اما دولت و شورای عالی امنیت ملی بر سهم خود در این «افتخار ملی» تاکید می کنند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ٣ تير ۱٣۹۶ -  ۲۴ ژوئن ۲۰۱۷دعوا بر سر این که چه کسی دستور شلیک موشک ها به طرف سوریه را صادر کرده است، ادامه یافته است. ابتدا حسن روحانی بود که بر غرور ناشی از پیروزی سپاه پاسداران خدشه وارد آورد و مدعی شد که شلیک موشک ها «تصمیم ملی» بوده و در شورای امنیت ملی تصویب شده است. به این ترتیب او کوشید خود را در این «افتخار ملی» سهیم کند. محمود علوی وزیر اطلاعات نیز مدعی شد اطلاعات مربوط به مقر گروه حکومت اسلامی توسط این وزارتخانه در اختیار سپاه پاسداران قرار گرفته است.
این اظهارات به مذاق فرماندهان سپاه خوش نیامد و آن ها یک روز بعد با انتشار اطلاعیه ای هم اظهارات روحانی و هم گفته های وزیر اطلاعات را رد کرده و اعلام کردند که پرتاب موشک ها - از ابتدا تا انتهای کار، توسط سپاه صورت گرفته و آن ها فقط از ولی فقیه، علی خامنه ای، دستور گرفته اند.
بعد از این اطلاعیه، مدعیان جدیدی پیدا شده و به نفع روحانی شهادت داده اند و شورای امنیت ملی را آمر و دستور دهنده ی این عملیات خوانده اند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران هر دو تاکید کردند که حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش، با مصوبه شورای عالی امنیت ملی انجام شده و وزیر دفاع نیز گفته‌ها مبنی بر هماهنگ نبودن این حمله با این شورا و دولت را « اشتباه و شیطنت» خوانده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، روز جمعه دوم تیر و در راهپیمایی «روز قدس» در مصاحبه‌ای گفت که حمله موشکی سپاه پاسداران علیه داعش در سوریه، «با اراده» رهبر جمهوری اسلامی و مصوبه شورای عالی امنیت ملی انجام شد.
وی یادآوری کرد که مصوبات شورای عالی امنیت ملی باید به تایید رهبر جمهوری اسلامی برسد.

در همین حال، محمد حسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز گفت که اجرای این عملیات «پیشنهاد سپاه و نیروهای مسلح بود و شورای عالی امنیت ملی از آن استقبال کرد».
وی تاکید کرد که درباره این حمله «طبق سلسله مراتب نیروهای مسلح» و فرماندهی رهبر جمهوری اسلامی تصمیم‌گیری شده است.
باقری خواستار آن شد که بحث‌ها درباره این موضوع پایان یابد.

حسین دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی نیز مطالب مطرح شده درباره «عدم هماهنگی» این حمله با دولت و شورای عالی امنیت ملی را «اشتباه و شیطنت» خواند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست