یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

به فرمان «ولی امر» بود - پاسخ سپاه به اظهارات روحانی


• در حالی که روحانی مدعی شده بود عملیات موشک اندازی بخشی از تصمیمی است که در شورای عالی امنیت ملی اتخاذ شد، سپاه پاسداران بر فرماندهی «ولی فقیه» در این عملیآت تاکید کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ٣۱ خرداد ۱٣۹۶ -  ۲۱ ژوئن ۲۰۱۷


در حالی که حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی تصمیم به موشک پرانی به سوی سوریه را «تصمیم ملی» ای دانسته بود که در شورای عالی امنیت ملی گرفته شده است، سپاه پاسداران امروز با انتشار بیانیه ای این ادعا را رد کرد و تاکید کرد که این عملیآت «تحت امر» آیت اله خامنه ای صورت گرفته است. در اطلاعیه ی سپاه تاکید شده است که کلیه ی عملیات شناسایی نیز توسط واحدهای مختلف سپاه صورت گرفته است و به طور غیرمستقیم اظهارات وزیر اطلاعات را - که وزارت خانه ی خود را سهیم در این عملیات دانسته بود - نیز رد کرده است
سپاه در بیانیه ی خود خاطر نشان کرد:

با قدردانی از حمایت‌های قابل ستایش ملت شریف و قهرمان ایران از اقدام غرورانگیز و اقتدار آمیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجرای عملیات موشکی "لیله القدر" ضد مرکز فرماندهی و مواضع تروریست های تکفیری در استان دیرالزور سوریه، بخشی از جزئیات این عملیات اعلام می‌گردد:

۱-عملیات موشکی" لیله القدر" در سلسله مراتب نظامی و با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و تحت امر فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) انجام پذیرفت.

۲-کلیه مراحل شناسایی و جمع آوری اطلاعات پیرامون وضعیت مقرها و موقعیت تروریست های تکفیری در منطقه دیرالزور، صرفا توسط عوامل میدانی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فرایندی دقیق و مطمئن صورت پذیرفت و در اختیار نیروی هوافضای سپاه قرار گرفت.

٣-نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبتنی بر اشراف اطلاعاتی حاصله، عملیات موشکی "لیله القدر" را طراحی و با شلیک ۶ فروند موشک میان برد زمین به زمین به سمت اهداف تعیین شده در دیرالزور سوریه به مرحله اجرا در آورد.

۴- در این عملیات موفق، بیش از ۱۷۰ تروریست تکفیری از جمله چند تن از فرماندهان و عناصر موثر آنان به هلاکت رسیده و علاوه بر مجروحیت تعدادی دیگر از تروریست‌ها، تلفات سنگینی بر ادوات، تجهیزات و سامانه‌های آنان وارد گردید.

در پایان به ملت انقلابی و غیرتمند ایران و آحاد علاقه‌مندان به انقلاب و نظام اسلامی اطمینان داده می‌شود، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به فضل الهی تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا در صیانت از اقتدار و امنیت ملی کشور و مقابله با تهدیدات دشمنان، لحظه ای درنگ نکرده و جبهه بدخواهان میهن اسلامی را به سختی مجازات خواهد کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست