یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعتصاب یکپارچه پرسنل شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد


• اعتصاب متحدانه کارگران و کارکنان شرکتی شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد که تحت پوشش "شرکت سرمایه کارکنان ارتباطات و مخابرات" (سهامی خاص ) مشعول بکار هستند دومین روز خود را پشت سر گذاشت ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ٣۱ خرداد ۱٣۹۶ -  ۲۱ ژوئن ۲۰۱۷


اتحادیه آزاد کارگران ایران: اعتصاب متحدانه کارگران و کارکنان شرکتی شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد که تحت پوشش "شرکت سرمایه کارکنان ارتباطات و مخابرات" (سهامی خاص ) مشعول بکار هستند در حالی دومین روز خود را پشت سر گذاشت که هیچیک از مسئولین شرکت مخابرات به بهانه اینکه آنان نیروی کار شرکتی هستند حاضر به پاسخگوئی به مطالبات آنها نشدند.

در صورتی که به نقل از کارگران و کارکنان این بخش، آنان بیش از بیست سال برای مخابرات کار کرده اند ولی هنوز به عنوان نیروی مخابرات شناخته نمیشوند.

بنابر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، این اعتصاب متحدانه از سوی کارگران و کارکنان شرکتی شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد بدنبال آن آغاز شد که نماینده آنان در پی سه ماه آزار و اذیتهای فراوان از طریق جابجائی در نقاط مختلف از سوی کارفرما، نهایتا روز ۲۵ خرداد ماه از کار اخراج و پیگیریها و رایزنی های همکاران وی جهت بازگشت بکار او نتیجه ای نداد.

بنا بر این گزارش، پرسنل شرکتی شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد طی دو روز گذشته علاوه بر اعتصاب، بطور یکپارچه ای دست به تجمع در مقابل ساختمان مخابرات مرکزی استان خراسان رضوی زدند اما از مسئولین شرکت مخابرات بجز دو نفر از بازرسی و حراست شرکت مخابرات و چند مامور نیروی انتظامی که هدفی جز ترساندن تجمع کنندگان را دنبال نمیکردند حاضر به حضور در میان تجمع کنندگان و رسیدگی به خواستهای آنان نشدند.

پرسنل اعتصابی شبکه کابل هوایی و زمینی مشهد همراه با هزاران نفر از کارگران و کارکنان شرکتی مخابرات از دو سال پیش، بارها با تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی و اعتراضات دیگر، خواهان تضمین امنیت شغلی و انعقاد قرارداد مستقیم با شرکت مخابرات بوده اند اما نه تنها در طول این مدت به وعده های داده شده به این بخش مهم از کارگران و کارکنان شرکت مخابرات عمل نشده است بلکه در حال حاضر در شهر مشهد نماینده آنان از کار خود اخراج شده است.

در حال حاضر خواست اصلی سیصد نفر پرسنل شرکتی شبکه کابل هوائی و زمینی مشهد، بازگشت بکار نماینده اخراجی شان، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و عقد قرار داد مستقیم با شرکت مخابرات است. لازم به یادآوری در حالی طرح طبقه بندی در میان این پرسنل به اجرا در نیامده است که سال گذشته در پرونده شکایت از تی سی تی و پیمانکار قبلی در مورد عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، ارا صادره به نفع این پرسنل بوده است.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز نیز همچون دیروز، از آنجا که مسئولین شرکت مخابرات استان رضوی حاضر به پاسخگوئی به خواستهای بر حق پرسنل شرکتی کابل هوائی و زمینی مشهد نشدند آنان اعلام کردند تا رسیدگی به خواستهایشان همچنان به اعتصاب و تجمعات خود ادامه خواهند داد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست