یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

وزیر خارجه ی آمریکا:
سیاست آمریکا «انتقال مسالمت آمیز قدرت» در ایران است!


• وزیر خارجه آمریکا در کنگره مدعی حمایت از «عوامل داخل کشور» برای تغییر مسالمت آمیز قدرت در ایران شد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۵ خرداد ۱٣۹۶ -  ۱۵ ژوئن ۲۰۱۷وزیر خارجه آمریکا در دومین روز حضور خود در کنگره برای دفاع از بودجه پیشنهادی این وزارتخانه، به سیاست دولت ترامپ در قبال ایران اشاره کرد و گفت سیاست ما نسبت به ایران حمایت از عوامل داخل کشور به منظور انتقال مسالمت آمیز قدرت است.

رکس تیلرسون روز چهارشنبه ۲۴ خرداد در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در بخشی از سخنانش به ایران اشاره کرد و گفت سیاست ما نسبت به ایران جلوگیری از سلطه‌جوئی این کشور در خاورمیانه، ممانعت از دسترسی ایران به تولید سلاح هسته ای و همچنین حمایت از عوامل داخل کشور به منظور انتقال مسالمت آمیز قدرت است.

از زمان روی کار آمدن ترامپ، آمریکا سیاست تهاجمی خطرناکی را علیه ایران در پیش گرفته است. این کشور با فروش میلیاردها دلار سلاح به همسایگان ایران، به مسابقه ی تسلیحاتی در منطقه دامن زده و خاورمیانه جنگ زده را بیش از پیش به یک بشکه باروت تبدیل می کند. برای هر ناظر بیطرفی روشن است، این سلاح ها بیش از هر هدف دیگری به سوی ایران نشانه خواهند رفت. اظهارات وزیر خارجه ی آمریکا در مورد حمایت از «عوامل داخلی» برای تغییر قدرت در ایران، در عین حال به جمهوری اسلامی ایران فرصت می دهد که آزادی خواهان و مخالفان خود را با اتهام «وابستگی به آمریکا» مورد تعقیب و تهدید و سرکوب بیشتری قرار دارد. تجربه نشان داده است این گونه اظهارات مداخله جویانه تنها به اختناق و سرکوب بیشتر در کشور کمک می کند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست