یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

سند ۲۰۳۰ کنار گذاشته شد


• در جلسه ی شورای عالی انقلاب فرهنگی که حسن روحانی ریاست آن را برعهده داشت، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنای کار آموزشی کشور قرار گرفت ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲٣ خرداد ۱٣۹۶ -  ۱٣ ژوئن ۲۰۱۷همراه با عقب نشینی بی سر و صدای حسن روحانی از موضع اولیه ی خود مبنی بر سند ۲۰٣۰، شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ای که به ریاست او برگزار شد، سند ۲۰٣۰ را از دستور کار حوزه ی آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت خارج کرد و سند «تحول بنیادین آموزش و پرورش» را به جای آن قرار داد. این تغیییر به اتفاق آرا صورت گرفت. حسن روحانی در این جلسه ترجیح داد در مورد «لیالی قدر» سخنرانی کند. 
در جریان انتخابات ریاست جمهوری سند ۲۰٣۰ یونسکو به محل اختلاف حسن روحانی با علی خامنه ای رهبر حکومت اسلامی تبدیل شد، روحانی ابتدا تاکید کرد که با حق «تفحظ» این سند به اجرا گذاشته خواهد شد و سپس مدعی شد که در مورد سند گزارش های غلط در اختیار رهبر حکومت اسلامی قرار گرفته است. علی خامنه ای در سخنرانی های خود به صراحت ادعاهای حسن روحانی را رد کرد و خواستار کنار گذاشته شدن این سند یونسکو شد.

به گزارش ایرنا، در جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی برای بررسی سند ۲۰٣۰، مصوب شد که سند اساسی و ملی در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت، 'سند تحول بنیادین آموزش و پرورش' خواهد بود و هر سند، بیانیه و یا موضوع دیگری که مغایر با این سند باشد، ملغی است.
در جلسه امروز سه شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از ادامه بررسی سند ۲۰٣۰ و استماع نظرات اعضا، در نهایت با اجماع شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد؛ مبنای عمل در کشور اسناد بالادستی مصوب در شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و سایر مراجع قانونی بوده و در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت، سند اساسی و ملی، «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش» خواهد بود که این سند در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است و هر سند، بیانیه و یا موضوع دیگری که مغایر با این سند باشد، ملغی است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست