یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ترورها، انگشت اتهام جمهوری اسلامی به سوی عربستان


• فرمانده سپاه پاسداران و رئیس قوه قضائیه عربستان سعودی را به نقش داشتن در حملات تروریستی هفته ی گذشته ی تهران و آمریکا و اسرائیل را به «حمایت» از عاملان آنها متهم کردند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲٣ خرداد ۱٣۹۶ -  ۱٣ ژوئن ۲۰۱۷فرمانده سپاه پاسداران و رئیس قوه قضائیه عربستان سعودی را به نقش داشتن در حملات تروریستی هفته ی گذشته ی تهران و آمریکا و اسرائیل را به «حمایت» از عاملان آنها متهم کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، شامگاه دوشنبه، ۲۲ خرداد، گفت: «طبق اطلاعات دقیقی که داریم، عربستان علاوه بر حمایت از تروریست‌ها، انجام عملیات در ایران را از آنها مطالبه کرده است.» فرمانده سپاه همچنین مدعی شد آمریکا و اسرائیل نیز از عاملان این حملات «حمایت کرده‌اند».
محمدعلی جعفری پیش از این در روز شنبه، ۲۰ خرداد، نیز گفته بود که حملات چهارشنبه هفته گذشته «با اهداف سیاسی و تضعیف نظام» انجام شده است. وی تاکید کرده بود که «جنگ اصلی» در عراق و سوریه است، «که بعضا تبعات آن به ایران هم می‌رسد».
یک روز پس از حملات تهران، غلامعلی خوشرو، نماینده دائم ایران در سازمان ملل، هم در نامه‌ای به دبیرکل این سازمان و شورای امنیت خواستار توجه به واقعه «تروریستی» در تهران و «انگیزه‌ها و تبانی‌های» عاملان این حملات شده و تلویحا عربستان سعودی را به نقش داشتن در این حملات متهم کرد.
رهبر جمهوری اسلامی نیز در پیام تسلیت خود در این باره تاکید کرد که «نتیجه‌ قطعی» این حملات «چیزی جز افزایش نفرت از دولت‌های آمریکا و عوامل آنان در منطقه همچون سعودی نیست».
مقامات ایران شواهد و مدارکی درباره این ادعای خود ارائه نکرده و تنها به سخنان سابق وزیر دفاع عربستان استناد کرده اند.
محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان، روز سه‌شنبه، ۱۲ اردیبهشت، در مصاحبه با شبکه «ام‌بی‌سی» گفته بود که ایران در صدد تسلط بر کشورهای مسلمان است و به همین دلیل امکان مذاکره با تهران وجود ندارد.
وی تاکید کرده بود که ریاض منتظر آمدن جنگ به داخل عربستان نخواهد ماند و در مقابل برای کشاندن نبرد به ایران تلاش می‌کند.
رئیس قوه قضائیه ایران با اشاره به این سخنان گفت که «تخیل» مقامات عربستان سعودی برای کشاندن جنگ به داخل ایران «هرگز محقق نخواهد شد».
صادق لاریجانی همچنین پیام کاخ سفید درباره حملات به مجلس و آرامگاه آیت الله خمینی در تهران را «نشان‌دهنده حمایت آشکار» این کشورها از «تروریست‌ها» دانست.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست