یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

۱۲ کشته - علی خامنه ای: ترقه بازی بود!
تروریست‌های حادثه امروز ایرانی بودند


• آقای خامنه ای حوادث امروز در تهران را «ترقه بازی» خواند، یک عضو شورای امنیت ملی اعلام کرد تروریست ها ایرانی بوده اند و شبکه های اجتماعی را موج نگرانی از تشدید سرکوب و اختناق فرا گرفت ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۷ خرداد ۱٣۹۶ -  ۷ ژوئن ۲۰۱۷سیف اللهی معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی بر ملیت ایرانی مهاجمین در حوادث تروریستی امروز تاکید کرد و گفت: تروریست ها افرادی بودند که از برخی از مناطق ایران بودند. به گزارش انتخاب، وی گفت: این افراد از مناطق مختلف ایران به داعش پیوسته بودند. او گفت: هدف اصلی مهاجمان به مجلس، صحن علنی و نمایندگان مجلس بوده است.
وی افزود: در مدت چند ساله ای که داعش شکل گرفته، سیستم های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ۵۸ تیم تروریستی را در کشور، قبل از هر گونه اقدامی دستگیر کرده اند.

حوادث امروز در مجلس و آرامگاه آیـت اله خمینی منجر به کشته شدن دوازده نفر و زخمی شدن ده ها نفر شد. با این حال آیت اله خامنه ای رهبر حکومت اسلامی در دیدار امروز خود با دانشجویان این حوادث را «ترقه بازی» خواند. خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی این توصیف خامنه ای از عملیات خونبار امروز را از متن گفته های او حذف کرد. خامنه ای از این اقدامات تروریستی نتیجه گرفت که سیاست دخالت گرانه ی او در سوریه سیاست صحیحی است. وی گفت: این حوادث نشان داد که اگر چنانچه جمهوری اسلامی در آن نقطه‌ای که مرکز اصلی این فتنه‌هاست ایستادگی نمی‌کرد، ما تا حالا گرفتاری‌های زیادی از این ناحیه در داخل کشور داشتیم."

دونالد ترامپ هم رئیس جمهور آمریکا نیز به خیل سران کشورهای دیگر پیوست و این اقدامات را محکوم کرد. ترامپ در بیانیه ای نوشت: "ما برای قربانیان بی گناه این حمله در ایران سوگواریم و دعا می کنیم، و برای مردم ایران دعا می کنیم چون زمان دشواری را سپری می کنند. ما تاکید می کنیم که کشورهایی که تروریسم را از نظر مالی حمایت می کنند خود ممکن است قربانی شرارتی شوند که تشویق کرده اند."

در شبکه های اجتماعی ضمن محکومیت اقدام های جنایتکارانه و تروریستی؛ نگرانی از این که جمهوری اسلامی بخواهد این حوادث را زمینه ی سرکوب بیشتر در داخل کشور بکند، به چشم می خورد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست