یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تیراندازی در مجلس و مقبره خمینی


• افراد مسلح در حالی که تیراندازی می‌کردند، وارد مجلس شورای اسلامی شدند، در محل دفن آیت اله خمینی نیز تیراندازی شد و یک نفر خود را منفجر کرد. بنابر آخرین گزارش ها تلفات این عملیات به ۱۲ نفر رسیده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۷ خرداد ۱٣۹۶ -  ۷ ژوئن ۲۰۱۷ افراد مسلح حوالی ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز در حالی که تیراندازی می‌کردند، به زور وارد مجلس شدند، در اتفاق دیگری مهاجمان مسلح در آرامگاه آیت اله خمینی دست به تیراندازی زدند. این دو حمله ی تروریستی بعد از چند ساعت با کشته شدن دوازده نفر و مجروح شدن چند ده نفر به پایان رسیده است. برخی از مهاجمین کشته شده اند، یک نفر خود را منفجر کرده و یک زن دستگیر شده است.


یکی از مهاجمان مسلح به مجلس دستگیر شد
یکی از مهاجمان مسلح به مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش دستگیر شد. گفته می شود او یک زن است. به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، چهار فرد ناشناس پیش از ظهر امروز - چهارشنبه - با تیراندازی به نیروهای حفاظت مجلس در ورودی خانه ملت سه نفر را زخمی کردند.
این چهار نفر که حامل سلاح کلاشینکف و کلت بودند با ورود به راهروی مجلس با نیروهای حفاظت مجلس درگیر شدند و به سمت آنان شلیک کردند و خود را به دفتر نمایندگان استان تهران واقع در طبقه هفتم مجلس رساندند.
یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دستگیری یکی از مهاجمان مسلح را تایید کرد.
گفته می شود آنها تلاش داشتند خود را به صحن مجلس برسانند.
ریاست جلسه علنی امروز به دلیل حضور نداشتن علی لاریجانی برعهده مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس بود که لاریجانی ۱۱و ۵۰ دقیقه در جلسه علنی حضور یافت و ریاست مجلس را برعهده گرفت.
جلسه علنی امروز مجلس همچنان ادامه دارد و هم اکنون (ساعت ۱۲) نطق نمایندگان دستور کار مجلس است.
در پی حادثه تیراندازی در مجلس شورای اسلامی هم اکنون تدابیر امنیتی در اطراف مجلس وجود دارد و مامورین پلیس راهور خیابان ضلع جنوبی مجلس (علامه شریف رضی) مسدود کرده اند وازتردد هرگونه وسیله نقلیه جلوگیری می کنند.

تیراندازی در آرامگاه آیت اله خمینی
در تیراندازی در آرامگاه آیـت اله خمینی یک نفر کشته و چند نفر مجرو شدند. مدیر روابط عمومی آرامگاه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تایید حادثه تیراندازی گفت که فردی در ضلع غربی حرم اقدام به شلیک دو تیر کرده است.
علی خلیلی افزود: نامبرده که گویا خود را به کمربند انفجاری مجهز کرده بود، پس از شلیک دو تیر، اقدام به انفجار خود در مقابل بانک کشاورزی محدوده حرم مطهر کرد.
مدیر تشریفات آرامگاه با اشاره به حادثه تیراندازی امروز گفت: تعداد مهاجمان مسلح ٣ یا ۴ نفر بودند که با سلاح کلاشینکف اقدام به تیراندازی کردند. حدادی با بیان اینکه مهاجمان ٣ یا ۴ نفر بودند که در اقدامی هماهنگ ضمن حمله مسلحانه به مجلس شورای اسلامی در ضلع غربی حرم امام نیز حاضر شده و اقدام به تیراندازی کردند.
وی گفت: یکی از مهاجمان پس از تیراندازی خود را با یک نارنجک در مقابل بانک کشاورزی منفجر کرد.
حدادی تصریح کرد: اوضاع در حرم فعلا عادی است و نیروهای امنیتی شرایط را تحت کنترل دارند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۴)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست