یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جمهوری اسلامی در منگنه فشار!
حضور مزدوران حکومت اسلامی در اجلاس سالانه سازمان جهانی کار را ما میتوانیم به رسوایی آنها تبدیل کنیم


نسان نودینیان


• تاثیرات حضور ما همزمان با برگزاری اجلاس سالانه سازمان جهانی کار (ای ال او)    محسوس است. یکی از اقدامات موثر دفاع از کارگران زندانی و افشا و انزوای رژیم جمهوری اسلامی در سطح بین المللی، حضور در این اجلاس است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۵ خرداد ۱٣۹۶ -  ۵ ژوئن ۲۰۱۷


ما هر ساله در داخل سالنها و یا مقابل سازمانی جهانی کار (ای ال او) حضور داریم. که بگوییم کسانی که از طرف خانه کارگر و شوراهای اسلامی در این اجلاس حضور دارند، نماینده کارگران نیستند. اینها نمایندگان تشکلهای زرد هستند. و نمایندگان دولت و کارفرما هم مزدورانی هستند که به قوانین این سازمان هیچ تعهدی ندارند. اینها و کل نظام جمهوری اسلامی ضد کارگرند. کارگران، معلمان و جوانان را دستگیر می کنند به این دلیل که میخواهند تشکل و آزادی بیان را داشته باشند.

هر سال تعداد زیادی از فعالین کارگران، معلمان و فعالین حقوق کودک علیه حضور جمهوری اسلامی و در اعتراض به حضور کسانیکه از طرف تشکلهای زرد خودی جمهوری اسلامی در اجلاس سازمان جهانی کار حضور دارند، نامه و بیانیه های اعتراض را منتشر میکنند.

حضور ما تاثیرات قابل توجهی بر اجلاس و نمایندگان شرکت کننده دارد. با نمایندگان کشورهای مختلف از اروپا و افریقا و سایر کشورها صحبت میکنیم. ما صدای کارگران ایران، صدای چند میلیون از کارگران و معلمانی هستیم که در سال ١٣٩٥ و ٩٦ ده ها اعتصاب و راه پیمایی و صدها تجمع اعتراضی را برای افزایش دستمزدها، معیشت بالاتر از خط فقر ٤میلیون تومانی، برای تحصیل رایگان، علیه بیکارسازی و بیکاری میلیونی جوانان و برای آزادی تشکل و بیان برگزار کرده اند، هستیم.

حضور ما بخشی از پروژه بزرگ و مهمی است که در راستای معرفی کارگران و معلمان دستگیر شده در دستور داریم. اطلاعیه کارگران و معلمان دستگیر شده که همراه با بیوگرافی کوتاه آنها بزبان انگلیسی تهیه شده است را، در اختیار تعداد زیادی از شرکت کنندگان قرار میدهیم.
من در سال ٢٠١٤ در داخل سالنهای سازمان جهانی کار حضور داشتم. در جایی که محل تجمع نمایندگان از کشورهای آسیایی و استرالیا بود، در مورد وضعیت کارگران در ایران، دستمزدها و کارگران دستگیر شده صحبت کردم. ما روی بنری نوشته بودیم "ایران را از سازمان جهانی کار اخراج کنید". و عکس "جعفر عظیم زاده را در دستم داشتم و از آنها خواستم که "خواهان آزادی کارگران زندانی" شوند.

اکسیون و حضور ما داخل و یا مقابل سازمان جهانی کار (ای ال او) نمایندگان نظام فاشیستی اسلامی رسوا و حداقل آن تعداد از کسانی که با ما ملاقات و یا اطلاعیه های ما را دیده اند، با نگاه متفاوتی به این مزدوران برخورد میکنند.

تعداد زیادی از سندیکا و اتحادیه ها در سطح بین المللی و سازمان جهانی کار(ای ال او) با جنبش کارگری در ایران آشنا هستند. تعدادی ازبزرگترین اتحادیه و سندیکای کارگران و معلمان از کشورهای کانادا، امریکا، استرالیا و اروپا چندین قطعنامه و نامه حمایتی از فعالین کارگران و معلمان را صادر کرده اند. بارها سیاستهای سرکوبگرانه و سلب آزادی تشکل کارگری و آزادی بیان از طرف جمهوری اسلامی را محکوم کرده اند.

تاثیرات حضور ما همزمان با برگزاری اجلاس سالانه سازمان جهانی کار (ای ال او)    محسوس است. یکی از اقدامات موثر دفاع از کارگران زندانی و افشا و انزوای رژیم جمهوری اسلامی در سطح بین المللی، حضور در این اجلاس است.
خلاصه اینکه؛ جای جمهوری اسلامی بعنوان رژیم سرکوب و اعدام و ضد کارگر و آپارتاید جنسی نه تنها در هیچیک از مراجع جهانی نیست بلکه جای اینها پشت میز محاکمه است.

* «امسال یکصد وششمین اجلاس سالانه سازمان جهانی کاردرروزهای ٤ الی١٧ ماه ژوئن درژنوبرگزارمی شود».


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست